Haberler

Yurtdışı İş İlanları 2023 Yurtdışına İşçi Arayan Türk İnşaat Firmaları

Yurtdışına işçi eleman usta alımı yapan Türk inşaat firmaları ve inşaat şirketleri. Yurtdışı inşaat iş ilanları.

Günümüzde yurtdışına iş yapan çok sayıda Türk inşaat firmaları mevcut. Söz konusu yurtdışında iş yapan Türk inşaat şirketleri bir yandan yurtdışında inşaat projeleri üretirken diğer yandan da yurtdışına işçi ve eleman götüren Türk şirketler olarak öne çıkıyor. Yurtdışında önemli projelere imza atan ve uluslararası alanda kalitesini kanıtlamış olan Türk inşaat ve yapı firmaları yurtdışında çalışmak isteyen kişiler için önemli yurtdışı iş imkanları ve yurtdışı iş olanakları yaratıyorlar.

Globalleşen dünya ve Türk şirketlerin yurtdışı iş ve iş yapma kapasitesi göz önüne alındığında bunun yurtdışı işçi ve yurtdışı eleman alımı yoluyla istihdama da büyük bir katkısı var. Birçok Türk firma yurtdışında yaptıkları işlerde yine Türk işçi ve personel çalıştırarak işin kalitesinden emin olmak istiyor ve dolayısıyla Türkiye’den yurtdışına çok farklı ülkelere çok sayıda yurtdışı işçi ve yurtdışı eleman alımı yapılıyor.

Yurtdışı İşçi ve Eleman Alan Ülkeler

Yurtdışı işçi ve yurtdışı eleman alımı yapılan ülkeler arasında birçok farklı ülke yer alıyor. Özellikle son zamanlarda Türk inşaat firmalarının oldukça yoğun bir şekilde projeler üstlendiği ülkeler başta olmak üzere dünyanın farklı köşelerinde farklı ülkelere yurtdışı işçi olarak gitmek mümkün. En fazla yurtdışı işçi ve yurtdışı personel alımı yapılan ülkeler ve konuya ilişkin olarak yurtdışı iş ilanları yayınlanan ülkeler arasında Rusya, Türkmenistan, Irak, Moldova, Libya, Kazakistan, Mısır, Azerbaycan, Bulgaristan, Katar, Umman, Birleşik Arap Emirlikleri, Balkan ülkeleri ve Nijerya gibi ülkeler var.

Yurtdışına İşçi Götüren Eleman Arayan Türk Firmalar

Yurtdışı işler kapsamında yurtdışına en fazla işçi alımı en zengin ve en büyük Türk inşaat şirketleri bünyesinde yapılıyor. Söz konusu şirketler yurtdışında devasa inşaat ve yapı projeleri üstlendiklerinden dolayı bu projelerde oldukça fazla işçiye ihtiyaç duymaktalar. Söz konusu şirketler aynı zamanında dünyanın da en büyük inşaat şirketleri arasında yer alıyor. Tek bir projede çalışan yurtdışı işçi sayısı bazen binleri bulabiliyor. Yurtdışına işçi götüren firmalar vasıflı, vasıfsız, usta gibi birçok kategoride işçi alımı yapıyor. Yurtdışına işçi götüren şirketler arasında son dönemde yurtdışında çok farklı ülkelerde ve şehirlerde yurtdışı bayilik açan farklı kategorilerde şirketler de yer almaya başladı. Özellikle gıda ve giyim alanında bayilikler açan söz konusu şirketler aşçıdan, garsona çeşitli alanlarda yurtdışı işçi alımı yapıyor.

Yurtdışı İş İlanları ve İŞKUR Yurtdışı İş Başvurusu

Yurtdışında çalışmak ve yurtdışı işçi alımlarından yararlanmak üzere yurtdışı iş ilanlarını takip etmek isteyen adaylar için en iyi ve en bilindik yol tabiki internet. Yurtdışına işçi götüren ve yurtdışı işçi alımı yapan firmaların yurtdışı iş ilanlarına internet üzerinden kolayca ulaşmak mümkün. Adaylar bunun için gerek ilgilendikleri firmanın resmi web sitesine giderek insan kaynakları bölümünde yurt dışı iş ilanlarını inceleyebilirler, gerekse insan kaynakları portalları üzerinden yine yurtdışı iş ilanları inceleyebilirler. Diğer yandan yine adaylar İŞKUR üzerinden İŞKUR yurtdışı iş ilanları ile ilgili inceleme yaparak İŞKUR yurtdışı iş başvurusu yapabilirler.

Yurtdışında İş Yapan Türk İnşaat Firmaları

Yurtdışına eleman ve işçi arayan Türk inşaat firmaları.

Yurtdışında inşaat projesi yürüten birçok Türk firma mevcut. Fabrikadan, konuta, elektrik santralinden, alış veriş merkezine birçok proje Türk inşaat şirketleri tarafından üstlenilmiş durumda…

ENKA İNŞAAT:
(Rusya Ramstore Alışveriş Merkezi – AVM, Leningradsky AVM, Naberezhnaya Kule Ofis Binası vd.) Önemli yurtdışı Türk inşaat firmalarından biri.

RÖNESANS İNŞAAT: (Rusya Petesburg AVM, Kazakistan ve Ukrayna’da inşaat.) Uluslararası alanda iş yapan ve öne çıkan Türk firmalardan biri.

GAMA İNŞAAT: (Özbekistan Buhara Rafinerisi, Libya Gaz Ünitesi, Malezya Çimento Fab.)

TEKFEN İNŞAAT: (BTC Liman Terminali, Azerbaycan Doğalgaz Boru Hattı.)

YÜKSEL İNŞAAT: (Özbekistan Şeker Fab., S. Arabistan Güç Ün., Romanya Karayolu.)

BAYTUR İNŞAAT: (Katar ulusal kütüphane, Taşkent Havaalanı rehabilitasyonu, Dubai Palmiye Adası inşaatı, Katar İslami Sanat Müzesi.)

NUROL İNŞAAT: (Gümüşhane Kürtün Barajı, Bahçeşehir Uzay Şehir, Ankara Sheraton Otel Kongre Merkezi.)

CENGİZ İNŞAAT: (Ankara-İstanbul hızlı tren, Erbil Havalimanı, Sofya çevreyolu.)

STFA İNŞAAT: (Libya Enerji Nakil Hattı, Dubai Jumeriah Beach evleri inşaatı, Pakistan Türkiye Büyükelçiliği, Umman Karayolu, S. Arabistan’da tünel.)

GAP /Çalık Grubu İNŞAAT: (Türkmenistan Amonyum ve Üre Fabrikası ile çimento fabrikası.)

YAPI MERKEZİ İNŞAAT: (Sudan El Mek Nimir Köprüsü, Dubai ve İzmir Metrosu.)

HAZİNEDAROĞLU İNŞAAT: (Bulgaristan ve Azerbaycan köprü yolları, Rusya Genel Direktörlük Binası, Rusya Kayak Tesisi.)

KOLİN İNŞAAT: (Azerbaycan Bağırov köprü ve yol) Çok sayıda yurtdışı proje üreten Türk firmalardan biri.

MAK-YOL İNŞAAT: (Fas Otoyolu, Bakü by-pass yolu, Erbil Havalimanı inşaatı, Erbil yol
genişletme inşaatı.)

DOĞUŞ İNŞAAT: (Fas’ta otoyol ve demiryol viyadükleri, Kazakistan yağmur kanalı, isale hatları.)

SUMMA İNŞAAT: (Rusya Federasyonu Magas Havalimanı, Chaika Plaza İş Merkezi, Türkmenistan Gara Altın Başkanlık Konukevi, Rusya Tuymaada Stadyumu.)

SOYAK İNŞAAT: (Coca Cola ve Pepsi’nin Rusya fabrikaları, Rusya Standard Votka, Nestle Rusya fabrikaları.)

ALARKO İNŞAAT: (Türkmenistan Polypropylene Fabrikası, İran LPG saklama tankı, Kazakistan ve Türkmenistan Havalimanları, Özbekistan ve Kazakistan Sigara Fabrikası, Frankfurt Astron Otel ile Kazakistan sağlık kompleksi inşaatı.)

RASEN İNŞAAT: (Rusya Multifonksiyonel akıllı bina, Moskova Mercury City.)

KAYI İNŞAAT: (Rusya’da Vidnoe Eğlence Merkezi, Ufa AVM, Samara AVM, Volkswagen fabrikası, Kazakistan Aktöbe AVM, Cezayir Hotel Ibis.)

ESER İNŞAAT: (Afganistan Eser Rezidans, İstanbul Formula-1 Pisti, Ukrayna Merkez Bankası, Kazakistan Sulama Kanalı, Sudan Nehir Geçişi ve Trenyolu Köprüsü.)

AS-KA İNŞAAT: (Katar’da yonca yaprağı çok kavşaklı yol yapımı, Antalya-Alanya Tüneli, Pine Beach City Otel, Erzurum Su Taşıma Tüneli.)

Etiketler

İlgili Haberler

8 Yorum

  1. Merhaba yaklaşık 25 yıldır ağır vasıta kamyon tır fren ve balata ustasıyım man mercedes gruplarında daha tecrübeli fren ustasıyım kamyon tır ve dorselerde tecrübeliyim. Yurt dışında çalışmak istiyorum.

  2. Ömer Lütfi Dogdu. Kaynakçıyım, çelik konstrüksiyon imalatçıyım, Yavuzsultan köprüsünde çalıştım. Yurtdışında çalışmak için iş arıyorum.

  3. Merhaba ben Fevzi Yıldırım asma tavan ve alçı sıva ve boya ustasiyim sizinle yurtdışında çalışmak istiyorum.

  4. merhaba ben demir çelik kaynak oksijen kesim mekanik montaj montalama ustasıyım daha önce cezayirde çalıştım orta derece arapçam var öncelik işim disiplin uyum benim prensibim E+A2 ehliyet mevcut pasaport hazır seyahat engelim yok yurtiçi yurtdışı çalışabilirim

  5. alçı boya ve kartonpiyer ustasıyım daha önce yurt dışında çalıştım ekibim de var yurtdışında çalışmak istiyorum başarılar dilerim

  6. Katar’da ve Rusya’da iş yapan türk inşaat firmalarının inşaat projelerinde çalıştım tekrar yurtdışı inşaat işlerinde çalışmak istiyorum. yurtdışı inşaat iş ilanlarına iş başvurusu yapmak istiyorum.

  7. inşaat işlerinde tecrübeliyim. demir kalıp duvar örme sıva ve diğer tüm işler elimden gelir. yurtdışı inşaat projeleri ve inşaat işlerinde çalışacak işçi alımı yapan yurtdışına eleman arayan türk inşaat şirketlerinde memnuniyetle çalışırım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı