Haberler

Yurtdışı İş İlanları Yurtdışı Firmalar İşçi Alımı ve İş Başvurusu

Her geçen gün durmadan globalleşen dünyada ülkeler artık birbirinden bağımsız ve etkilenmeden hareket edemez hale geldi. Gerek ticari gerekse kültürel anlamda ülkeler her geçen gün biraz daha iç içe geçiyor. Bu kapsamda şirketler de dünyaya açılarak uluslararası alanda işlere ve projelere imza atıyorlar. Türkiye’den de birçok şirket artık dünya çapında sayısız ülke ve şehirde çeşitli işler ve projeler hayata geçiriyor, yurtdışı işler kapsamında yurtdışına işçi götüren yurtdışı eleman arayan firmalar olarak öne çıkıyorlar.

Günümüzde Türkiye’den birçok şirket özellikle de başta Türk inşaat ve müteahhitlik şirketleri olmak üzere dünya genelinde farklı kıtalarda farklı bölge ve ülkelerde çok önemli işlere imza atıyorlar. Bu işleri gerçekleştirip hayata geçirirken ve bütün bu çalışmaları yürütürken tabiki insan gücüne ihtiyaç duyuyor gerekli insan gücünü işçi, eleman ve personel alımı yaparak sağlıyorlar. Yurtdışında faaliyet gösteren şirketler ihtiyaçları olan iş gücünü hem iş yaptıkları ülkeden hem de Türkiye’den karşılamak üzere personel alımı yapıyorlar. Birçok kişi de yurtdışına işçi götüren bu firmalardan yararlanarak yurt dışında çalışma fırsatlarını değerlendiriyorlar.

Yurtdışına İşçi Götüren Türk Firmalar

Yurtdışında faaliyet gösteren Türk şirketlerin sayısı her geçen gün artıyor. Bu da yurtdışı işçi olarak gitmek ve burada çalışarak daha iyi gelir elde etmek isteyen adaylar için fırsatları arttırıyor. Yurtdışında iş yapan Türk firmalar arasında özellikle Türk inşaat ve yapı şirketleri dün çapında farklı bölge ve ülkelerde çok büyük projelere imza atıyorlar. Yurtdışı Türk şirketler Rusya, Türkmenistan, Katar, Dubai, Sudi Arabistan, Moldova, İngiltere, Amerika, Irak, Azerbaycan ve bunun gibi daha birçok ülkede faaliyet gösteriyor ve bu ülkelerde gerek altyapı ve üst yapı projeleri gerekse işletmeler ile önemli işler başarıyorlar. Söz konusu şirketler proje ve işletmelerinde çalıştırmak ve görevlendirmek üzere Türkiye’den yurtdışı işçi, eleman ve personel alımı yaparak yurtdışına işçi götürüyorlar.

Yurtdışı İşçi Alımı ve Yurtdışı İş İlanları

Yurtdışında iş yapan şirketler iş yaptıkları ülkelerde iş gücü ihtiyaçlarını karşılaman için Türkiye’den yurtdışı işçi – eleman – personel alımı yapıyorlar. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta şu: Bu şirketler ancak bulundukları ve iş yaptıkları ülkenin yasal mevzuatı çerçevesinde yasaların imkan verdiği ölçüde yurtdışı işçi alımı yaparak yurtdışına işçi götürebiliyor. Yurtdışı işçi alımı yapan ve yurtdışına işçi götüren firmaların işçi alımından yararlanmak isteyen kişiler firmaların yurtdışı iş ilanlarını en kolay şekilde internet üzerinden İK portalları veya firmaların kendi web sayfaları üzerinden takip edebilirler. Şirketler yurtdışı işçi alımı kapsamında ihtiyaçları doğrultusunda sürekli olarak
yurtdışı iş ilanları yayınlıyor ve bunları güncelliyorlar.

Yurtdışı Türk Şirketlere İş Başvurusu

Çok çeşitli ülkelerde faaliyet gösteren Türk firmalarda yurtdışı iş fırsatlarını ve yurtdışı işçi – eleman ve personel alımlarını değerlendirmek isteyen adaylar İK portalları üzerinden birçok firmanın yurtdışı iş ilanlarına ulaşabilir, kendileri için uygun gördükleri iş ilanlarına iş başvurusu yapabilirler.

Yurtdışı Türk firmalar yurtdışı iş ilanlarını belirli pozisyonlar için yayınladıkları gibi diğer yandan yurtdışı için genel iş başvurusu da kabul etmektedirler. Genel iş başvuruları sistem havuzunda her zaman muhafaza edilir ve eleman ve işçi ihtiyacı olan zamanlarda değerlendirmeye alınır. Dolayısıyla yurtdışı türk firmalara iş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar genel iş başvuru formu doldurarak da söz konusu şirketlere iş başvurusu yapabilirler.

Etiketler

İlgili Haberler

2 Yorum

  1. 15 yıldır özel bir şirkette idari ve sosyal işlerde çalışmaktayım almanca ve ingilizce bilmekteyim çeşitli sertifikalara sahibim yurt dışı köklü ve güvenilir bir şirkette çalışmak istiyorum

  2. yurtdışı işçi ve eleman alımı yapan yurtdışında iş yapan türk inşaat şirketlerinde çalışmak isterim. inşaat işlerinde tecrübeliyim her türlü inşaat ve yapı projelerinde çalışabilirim. yurtdışı iş arıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı