Haberler

Vivense 10 mağaza açarak personel alımı yapacak

Mobilyada online satış platformu olan Vivense, 2013 yılında çıktığı yolda hızlı bir şekilde büyüme kaydetti. Türkiye’nin farklı bölgelerinde üretilen mobilyaları tüketicelere fiyat avantajıyla ulaştırmak üzere kurulan marka, kısa bir zaman içinde yaklaşık 30 bin eve girmeyi başardı. Geçen süreçte toplam 8 milyon dolarlık yatırım çeken ve hedef büyüten Vivense, perakende olarak da satış yapmaya başladı.

İstanbul, Ankara ve İzmir‘de showroom’lar açan Vivense, 2017’de toplam 10 adet yeni mağaza açmayı planlıyor.

Vivense açtığı yeni mağazalarda personele de ihtiyaç duyacağından söz konusu mağazalar için personel alımı yapacak. Mağazaların açılacağı öncelikli iller, Kocaeli, Bursa ve Antalya olacak.

Vivense’ni kurucusu Kemal Erol, gelecek yıl yaklaşık 5 milyon TL’lik yatırım yapmayı hedeflediklerini belirtiyor. Mobilyanın yanı sıra ev tekstili ürünlerinin satışına da başladıklarını belirten Erol, sözlerine şöyle devam ediyor: Bu ay itibariyle mutfak ve banyo ürünleri, sofra ve ev dekorasyon ürünleri de Vivense’de yer alacak. Toplamda 5 bin yeni ürün koleksiyona eklendi. 2013’te 2 milyon TL olan ciromuzu mağazalaşma ve yeni ürün portföyü ile yıl sonunda 40 milyon TL’ye çıkaracağız. 2017 ise 70-80 milyon TL ciro hedefliyoruz.

Vivense’nin kurucusu diğer yandan yurtdışında da mağaza açmak için plan yaptıklarını dile getiriyor.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı