Haberler

Vakıfbank 500 yeni personel alımı yapacak

Vakıfbank yeniden yapılandırma kapsamında insan kaynakları süreç ve uygulamalarını güncelledi. Güncelleme sonrası artık yeni personel alımında mevcut birim/şubeler ile yeni faaliyete geçen şubelerin personel ihtiyaçlarının belirleyici olmaya başladığını söyleyen Vakıfbank Genel Müdür Yardımcısı 2018 içerisinde ticari şubeleri hizmete açtıklarını ve bunun yanı sıra istifa ve emeklilik gibi nedenlerle personel ihtiyacı doğduğunu ve oluşan açıklardan dolayı 6 aylık sürede 500 yeni bankacılık personel alımı yapılacağını belirtti.

Bankacılık personel alımından yararlanmak isteyen adaylar Vakıfbank’ın personel alımlarını takip edebilirler.

Vakıfbank Banka Personel Yönetmeliği’nde belirtilen kriterleri sağlayan, üniversitelerin bankacılık ile ilgili lisans bölümlerinden mezun gençlerin iş başvurularını değerlendirmeye alıyor. Ayrıca bankanın bilgi işlem ve hukuk gibi bankacılık alanın dışında faaliyet gösteren birimlerine de personel alımı yapılıyor. Bu alanlarda yapılacak personel alımlarında ise adayların daha çok bilgi birikimi ve deneyimlerine bakılıyor.

Vakıfbank personel alımında mezun olunan üniversiteye ilişkin herhangi bir özel kriter gözetmiyor. Banka işe alımlarda iktisat, işletme, mühendislik, bankacılık ve finans bölümlerinden mezun adayların başvurularını kabul ediyor. Diğer yandan bankanın ihtiyaçlarına göre bilgi işlem, hukuk, mühendislik ve mimarlık alanlarında da personel alımı yapılabiliyor.

Vakıfbank çalışanları kurum içi ve kurum dışı eğitimlerden yararlanabiliyor. Göreve yeni başlayan müfettiş yardımcısı, uzman yardımcısı ve memurlara bankanın Kurumsal Akademisi tarafından 42 saat eğitim veriliyor.

Vakıfbank İnsan Kaynakları ve İş Başvurusu
Vakıfbank personel alımlarından yararlanmak isteyen adaylar bankanın iş ilanlarına bankanın resmi web sitesi üzerinde insan kaynakları bölümü altında veya kariyer.net üzerinden ulaşabilirler, uygun gördükleri ilanlara personel alımı kapsamında iş başvuru formu doldurarak iş başvurusu yapabilirler.

İlgili Haberler

Kapalı
Kapalı