Haberler

Perakende ve depo raf sistemleri: Gökçelik AŞ

Perakende sektörüne raf sistemleri üreten Gökçelik AŞ, üretiminin yarısını 50’den fazla ülkeye ihraç ediyor. Gökçelik AŞ’nin geçmişi 1970 yılına dayanıyor. İlk fabrika yatırımını 1997 yılında Bursa Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi’nde yapmış ve ardından 3 tesis daha kurmuş. Son yıllarda endüstri 4.0’a odaklı olarak faaliyet ve yatırımlarını sürdüren şirket teknolojiyi yakından takip ederken diğer yandan da insana ve Ar-Ge’ye da yatırım yapıyor.

Şirketin dördüncü tesisinde toplam 20 bin metrekare kapalı alan bulunuyor ve söz konusu fabrikada dakikada 7 travers, 25 metre ayak üretimi yapılabiliyor, boya ünitesinde ise bir renkten diğerine 10 dakikada geçiş yapabiliyor. Yıllık 100 bin ton üretim kapasitesine sahip fabrikada hafif yük depo sistemleri, mekik raf depo sistemleri, dinamik servis raf sistemleri, soğuk hava deposu çözümleri, mezanin raf sistemleri, back to back, as/rs, gargamel raf sistemleri, lojistik yardımcısı çözümler, giydirme cephe sistemleri, odis, toptan satış raf sistemleri, servis rafları uygulaması, mobil rack, drive-in sistem üretimleri yapılıyor.

Gökçelik AŞ 5 kıtada 50’den fazla ülkeye ürettiği raf sistemlerinin ihracatını gerçekleştiriyor. Üretimin hemen hemen yarısı dünya pazarına sunuluyor. E-ticaretin gelişmesiyle birlikte şirketlerin depolara olan ihtiyacının artacağını göz önünde bulunduran şirket gelecekte raf sistemlerine olan talebin daha da artacağı görüşünde.

Etiketler

İlgili Haberler

Kapalı
Kapalı