Haberler

Köfteci Ramiz restoran ve köfte ekmek “Karavan” bayiliği

Köfteci Ramiz, 83 yıl önce Ramiz ve Rasim Taşkınlar kardeşler tarafından Manisa Akhisar’da kuruldu. Bugün ikinci kuşak tarafından yönetilen şirket, ülke genelinde 150 şubeye ulaşmış durumda. Bunlardan büyük çoğunluğu franchising şeklinde açıldı. Şirket bayilik sistemiyle yeni bayilikler vererek büyümeye devam ediyor.

Köfteci Ramiz franchise ücretleri lokasyona göre değişiyor. Ortalama işletme sermayesi 400 bin TL. Köfteci Ramiz, bayilik yatırımcılarından reklam katkı payı almıyor. Sürekli franchise ödemesi olarak cirodan yüzde 2 pay alınıyor.

Franchising sistemiyle büyümesini sürdüren firma şimdilerde ekmek arası köfte konseptini uygulamaya koymaya hazırlanıyor. Bunun için şirket tarafından mobil bir konsept geliştirildi. “Ramiz Karavan” adı verilen bu özel yapım karavanın ilk kez İstanbul Üsküdar’daki bir akaryakıt istasyonuna yerleştirildi. Şirket böylece fast food pazarına hızlı bir giriş yapacak. Şirket şu sıralar pilot bir uygulamasını gerçekleştiriyor. Burada Ramiz restoranlarındaki köfte, tavuk, sucuk gibi ürünler ekmek arası servis ediliyor. Hazırlıklar tamamlandıktan sonra Ramiz Karavan’ın başta büyük şehirler olmak üzere tüm illerde açılması hedefleniyor.

Tüm yeni şubeler bayilik sistemiyle açılacak. Ramiz Karavan akaryakıt istasyonları, yay trafiğinin yoğun olduğu meydanlar, üniversite kampüsleri, şehirlerarası mola alanları ve benzeri yoğunluk olan alanlarda açılması planlanıyor.

Köfteci Ramiz bayilik ve Ramiz Karavan bayilik şartları ve bayilik bedeli konusunda daha detaylı bilgi almak isteyen yatırımcılar kofteciramiz.com.tr adresini ziyaret edebilirler.

Etiketler

İlgili Haberler

Kapalı
Kapalı