Haberler

Koç Holding’te kariyer, personel alımı ve gelişim programları

100 bin civarında çalışanı, bayileri, tedarikçileri ve iş ortaklarıyla farklı sektörlerde faaliyet gösteren Koç Holding yüz binlerce kişiye istihdam sağlarken her yıl 15 bin yeni personel alımı gerçekleştiriyor. 90 yıllık ticari ve kurumsal geçmişiyle değişimin her zaman bir adım önünde giderek sadece Türkiye’de değil tüm dünyada örnek bir yapı olmayı sürdürüyor.

Koç Holding her yıl farklı kanallardan yaklaşık 2.5 milyon başvuru alıyor. Holdingin insan kaynakları politikasındaki öncelikli amacı ihtiyaçlara ve kurumsal yapısına uygun adayları şirket bünyesine katmak. Koç Holding topluluğu tüm şirketler kapsamında bu doğrultuda her yıl yaklaşık 15 bin yeni personel alımı gerçekleştiriyor.

Holding, Harvard Business School, Columbia Business School, Udacity, McKinsey Company gibi dünyanın alanında en iyi kurumlarıyla iş birliğine giderek topluluğun ihtiyaçlarına özel olarak geliştirilen birçok liderlik gelişim programını uygulamaya koydu. Harvard Business School’un Program for Leadership Development, Advanced Managment Program, online eğitim programı olan HBX serisi, Udacity’nin Data Analyst, Digital Marketing, McKinsey ve birkaç iş ortağıyla üst düzey yöneticiler için geliştirilen PDP programı bu uygulamalara arasında en iyi örnekler olarak öne çıkanlar. Söz konusu bu programlar farklı seviyede çalışan tüm çalışanlara sunuluyor ve kendilerini istedikleri doğrultuda geliştirmeleri için fırsatlar sağlanıyor.

Endüstri 4.0, dijital dönüşüm, yapay zeka, otonom sistemler, mobilite, paylaşım ekonomisi gibi bugünün trendleri, iş yapış şekillerini de gözden geçirmeyi zorunlu kılıyor. Koç topluluğunun son yıllarda ana gündemi tüm bu kavramlara liderlik etmek, değişim ve dönüşümün tam kalbinde yer almak.

Koç Holding topluluğunun yüzde 60’ı Y kuşağından oluşuyor. Yönetim kadrosunda da aynı şekilde Y kuşağı oranı giderek artıyor. Her kuşakta olduğu gibi Y kuşağının da bazı temel özellikleri ve beklentileri var. Yapılan araştırmalara göre bunlar arasında öne çıkanlar esneklik, değer görmek ve takdir edilmek.

Etiketler

İlgili Haberler

Kapalı
Kapalı