Haberler

Kilim Mobilya’dan Kayseri yatırımıyla 200 işçi alımı

Kilim Mobilya tüm üretim birimlerini bir arada toplayacak ‘mobilya üssü’ yatırımının startını verdi. 50 milyon dolarlık yatırımla devreye alınan merkez Endüstri 4.0 uyumlu olarak planlandı. Patenti Kilim’e ait Yaysünger ve Yaysün de bu mobilya üssünde faaliyet yürütecek. Bu çerçeve içinde alt markalar da oluşturan Kilim Mobilya logosunda başlayan imaj değişikliğinin yanı sıra, pazarlama stratejilerinde de değişikliğe gidiyor.

Pazarlama stratejisinde de değişime giden Kilim, araştırma geliştirme odaklı yenilikçi ürünlerle iç pazarda sektörün lideri olma hedefiyle yola çıkıyor. Marka bu çerçevede tasarım süreçlerini yurt içi ve yurt dışında bölgesel ve kültürel bazlı olarak yeniden yapılandırdı, satışların 2017’de yüzde 25’e yükselten firma ihracat payını yüzde 40’a çıkartacak.

200 kişilik eleman alımı yapacak
Markanın 42 yıllık serüveni, kurucu başkan İsmail Yayla ve kardeşleri Mehmet Yayla, Mahmut Yayla tarafından 150 metrekare bir marangozhanede başladı. Seri üretime, 5 bin metrekarelik alanda 1977 yılında başlayan ve yıllar boyunca yatırımlarını kesintisiz sürdüren Kilim Mobilya, halen 4 ayrı tesiste toplam 180 bin metrekarelik bir alanda yapıyor. Türkiye genelinde 220 bayisi bulunan Kilim Mobilya, yeni yatırımıyla 4 ayrı üretim tesisini tek çatı altında toplamayı planlıyor. Bu çerçevede Kayseri ve çevresinde 500 bin metrekare arazi arayışı devam ediyor. Halen 1200 kişiyi bünyesinde çalıştıran Kilim, yeni yatırımla 200 kişilik istihdam daha sağlayacak.

Etiketler

İlgili Haberler

Kapalı
Kapalı