Haberler

Kazakistan’a İşçi Arayan Firmalar 2023 Kazakistan İnşaat Firmaları

Kazakistan'a işçi ve eleman götüren Türk firmalar, şirketler. Kazakistan'da iş imkanları. Kazakistan'da çalışmak için iş başvurusu.

Kazakistan, son yılların parlamaya devam eden ülkelerinden biri ve gelişmekte olan ülkeler arasında yer alıyor. Gelişen yapısıyla ve artan popülerliği ile Kazakistan son dönemde hem şirketlerin, hem de kendi işini yapmak isteyenlerin, hem de yurtdışında çalışmak isteyen kişilerin dikkatini çeken ülkelerden biri konumuna geldi. Günümüzde birçok Türk şirket Kazakistan’da iş ve yatırım yapmakta, özellikle de Kazakistan’da iş yapan Türk inşaat firmaları önemli altyapı ve üstyapı projeleri üstlenmektedir.

Kazakistan ekonomisine bakıldığında burada belli başlı sektörlerin hızlı bir gelişme kaydettiği görülmektedir. Bugün ülkede hizmet sektörü ve inşaat sektörü büyük bir ivme kazanmış durumda olmakla birlikte ülkede yerli, yabancı ve Türk şirketler Kazakistan‘ın yeniden yapılanması çerçevesinde önemli misyonlar üstlenmektedirler. Kazakistan’da iş yapan inşaat ve yapı şirketleri alt yapı projeleri, üst yapı projeleri, rezidans, otel, okul, hastane, konut, endüstriyel tesisteler gibi pek çok alanda projeler üretmekte ve söz konusu bu projeleri en kısa sürede teslim etmektedirler. Kazakistan’da inşaat alanında iş potansiyelinin ve inşaat şirketleri sayısının da fazla olması Kazakistan’a işçi ve eleman alımı yapılmasını da sağlamaktadır. Günümüzde özellikle Türk inşaat şirketleri Kazakistan’a Türkiye’den işçi ve eleman götüren en önemli şirketler arasında yer almaktadır.

Kazakistan’a İşçi ve Eleman Götüren Türk Firmalar 2023

Yukarıda da belirtildiği gibi Kazakistan’da inşaat işleri oldukça hareketli ve iş potansiyeli yüksektir. Bunu değerlendirmek isteyen inşaat firmaları da Kazakistan’da iş yapan en önemli şirketler arasında yer alırlar. Bugün Türkiye’den pek çok Türk şirketi Kazakistan inşaat sektöründe çok önemli işlere ve projelere imza atarken Türkiye’den Kazakistan’a işçi ve eleman götüren şirketler arasında da önemli bir noktadadır. Kazakistan’da iş yapan ve Kazakistan’a işçi götüren Türk firmalardan bazıları Enka İnşaat, Cengiz İnşaat, Anel Grup İnşaat, Aslan İnşaat ve Tekfen İnşaat‘tır. Söz konusu şirketler aynı zamanda yurtdışında farklı ülkelerde iş yapan en önemli şirketler arasında da yer almaktadır.

Kazakistan İş İmkanları Nelerdir? Kazakistan’da İş Arama

Yurtdışı iş kapsamında Kazakistan’daki iş imkanları ve iş olanaklarından faydalanmak isteyen kişiler için bu ülkede başta inşaat sektörü olmak üzere farklı iş fırsatları var. İnşaat sektörü yanında Kazakistan’da sayısız firmanın iş yaptığı diğer sektörlerde de iş bulmak ve iş imkanlarından yararlanmak mümkün. Kazakistan’da iş arama sürecine girmeden önce ilk olarak bunu organize etmeniz gerekiyor. Mesleğiniz nedir? Hangi sektörlerde çalışabilir hangi işleri yapabilirsiniz? Burada size uygun Türk şirketleri var mı veya ilgilendiğiniz sektörde iş yapan yabancı şirketler var mı? Yabancı diliniz, özel yetkinlikleriniz vs bunlara sahip misiniz? Bu soruların cevabını netleştirdikten sonra Kazakistan’da iş imkanlarını değerlendirmek için iş arama sürecine başlayabilirsiniz.

Kazakistan’daki İnşaat Firmalarında İş

Kazakistan’da oldukça yoğun bir şekilde faaliyet yürütülen inşaat sektöründe çalışmak ve bu alandaki iş olanaklarını değerlendirmek isteyen kişiler için en uygun şirketler Kazakistan’daki Türk inşaat şirketleridir. Söz konusu inşaat firmaları ihtiyaçları doğrultusunda Türkiye’den yurtdışı işçi ve yurtdışı eleman alımı yaparak Kazakistan’a işçi götüren şirketler arasında bulunur. Kazakistan’da çalışacak eleman arayan şirketler bu alanda sıvacı, formen, duvarcı, soğuk demirci, iş makinesi operatörü, şantiye şefi, inşaat işçisi, inşaat teknikeri, inşaat ustası, elektrikçi, tesisatçı, topoğraf, boyacı, fayansçı, inşaat kalfası gibi elemanlar almaktadır. Bunlar yanında beyaz mühendis vb. yurtdışı eleman alımı da yapmaktadırlar.

Kazakistan’a Eleman Arayan Firmalar İş Başvurusu

Kazakistan’da çalışacak eleman ve işçi arayan firmalar yurtdışı eleman bulmak için yurtdışı iş ilanları yayınlamaktadırlar. İnternet üzerinden yurtdışı iş ilanlarını araştırabileceğiniz çok sayıda yerli ve yabancı kaynak mevcut. Söz konusu internet kaynakları üzerinden iş ilanlarına göz atabilir kendinize uygun gördüğünüz Kazakistan iş ilanlarına iş başvuru formu doldurarak iş başvurusu yapabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Haberler

6 Yorum

  1. Yurtdisi celik kapi uretici firma. Satis ve destek. Ekonomik fiyatlar ve kaliteli malzeme. Turk yapi malzemesi kalitesi ve farki ile Çelik Kapi, Yangin Kapilari, İc Kapi, Cumler bina dis kapilari.

  2. Kazakistan da türk inşaat firmalarıda işarıyorum bıranşım Alçı Boya Asmatavan Kartonpiyer ustasıyım

  3. Kazakistan’da iş yapan inşaat firmalarının inşaat iş ilanlarına ve işçi alımlarına iş başvurusu yapmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı