Yurtdışı İş İlanları

Yurtdışı iş ilanları. Yurtdışı işçi ve personel ilanları. İşçi alımı yapan ülkeler. Yurtdışında iş yapan Türk firmalar. Türk inşaat şirketleri. Yurtdışı işçi alımı. İŞKUR yurtdışı iş başvurusu. Rusya, Romanya, Dubai, Katar, Doha, Türkmenistan, Malta, Moldova, Kanada, Kazakistan, Libya, Irak ve diğer ülkeler…

Yurtdışı İş İlanları 2020 Yurtdışına İşçi Arayan Türk İnşaat Firmaları

Günümüzde yurtdışına iş yapan çok sayıda Türk inşaat firmaları mevcut. Söz konusu yurtdışında iş yapan Türk inşaat şirketleri bir yandan yurtdışında inşaat projeleri üretirken diğer yandan da yurtdışına işçi ve eleman götüren Türk şirketler olarak öne çıkıyor. Yurtdışında önemli projelere imza atan ve uluslararası alanda kalitesini kanıtlamış olan Türk inşaat ve yapı firmaları yurtdışında çalışmak isteyen kişiler için önemli yurtdışı iş imkanları ve yurtdışı iş olanakları yaratıyorlar.

Globalleşen dünya ve Türk şirketlerin yurtdışı iş ve iş yapma kapasitesi göz önüne alındığında bunun yurtdışı işçi ve yurtdışı eleman alımı yoluyla istihdama da büyük bir katkısı var. Birçok Türk firma yurtdışında yaptıkları işlerde yine Türk işçi ve personel çalıştırarak işin kalitesinden emin olmak istiyor ve dolayısıyla Türkiye’den yurtdışına çok farklı ülkelere çok sayıda yurtdışı işçi ve yurtdışı eleman alımı yapılıyor.

Yurtdışı İşçi ve Eleman Alan Ülkeler

Yurtdışı işçi ve yurtdışı eleman alımı yapılan ülkeler arasında birçok farklı ülke yer alıyor. Özellikle son zamanlarda Türk inşaat firmalarının oldukça yoğun bir şekilde projeler üstlendiği ülkeler başta olmak üzere dünyanın farklı köşelerinde farklı ülkelere yurtdışı işçi olarak gitmek mümkün. En fazla yurtdışı işçi ve yurtdışı personel alımı yapılan ülkeler ve konuya ilişkin olarak yurtdışı iş ilanları yayınlanan ülkeler arasında Rusya, Türkmenistan, Irak, Moldova, Libya, Kazakistan, Mısır, Azerbaycan, Bulgaristan, Katar, Umman, Birleşik Arap Emirlikleri, Balkan ülkeleri ve Nijerya gibi ülkeler var.

Yurtdışına İşçi Götüren Eleman Arayan Türk Firmalar

Yurtdışı işler kapsamında yurtdışına en fazla işçi alımı en zengin ve en büyük Türk inşaat şirketleri bünyesinde yapılıyor. Söz konusu şirketler yurtdışında devasa inşaat ve yapı projeleri üstlendiklerinden dolayı bu projelerde oldukça fazla işçiye ihtiyaç duymaktalar. Söz konusu şirketler aynı zamanında dünyanın da en büyük inşaat şirketleri arasında yer alıyor. Tek bir projede çalışan yurtdışı işçi sayısı bazen binleri bulabiliyor. Yurtdışına işçi götüren firmalar vasıflı, vasıfsız, usta gibi birçok kategoride işçi alımı yapıyor. Yurtdışına işçi götüren şirketler arasında son dönemde yurtdışında çok farklı ülkelerde ve şehirlerde yurtdışı bayilik açan farklı kategorilerde şirketler de yer almaya başladı. Özellikle gıda ve giyim alanında bayilikler açan söz konusu şirketler aşçıdan, garsona çeşitli alanlarda yurtdışı işçi alımı yapıyor.

Yurtdışı İş İlanları ve İŞKUR Yurtdışı İş Başvurusu

Yurtdışında çalışmak ve yurtdışı işçi alımlarından yararlanmak üzere yurtdışı iş ilanlarını takip etmek isteyen adaylar için en iyi ve en bilindik yol tabiki internet. Yurtdışına işçi götüren ve yurtdışı işçi alımı yapan firmaların yurtdışı iş ilanlarına internet üzerinden kolayca ulaşmak mümkün. Adaylar bunun için gerek ilgilendikleri firmanın resmi web sitesine giderek insan kaynakları bölümünde yurt dışı iş ilanlarını inceleyebilirler, gerekse insan kaynakları portalları üzerinden yine yurtdışı iş ilanları inceleyebilirler. Diğer yandan yine adaylar İŞKUR üzerinden İŞKUR yurtdışı iş ilanları ile ilgili inceleme yaparak İŞKUR yurtdışı iş başvurusu yapabilirler.

Yurtdışında İş Yapan Türk İnşaat Firmaları

Yurtdışına eleman ve işçi arayan Türk inşaat firmaları.

Yurtdışında inşaat projesi yürüten birçok Türk firma mevcut. Fabrikadan, konuta, elektrik santralinden, alış veriş merkezine birçok proje Türk inşaat şirketleri tarafından üstlenilmiş durumda…

ENKA İNŞAAT:
(Rusya Ramstore Alışveriş Merkezi – AVM, Leningradsky AVM, Naberezhnaya Kule Ofis Binası vd.) Önemli yurtdışı Türk inşaat firmalarından biri.

RÖNESANS İNŞAAT: (Rusya Petesburg AVM, Kazakistan ve Ukrayna’da inşaat.) Uluslararası alanda iş yapan ve öne çıkan Türk firmalardan biri.

GAMA İNŞAAT: (Özbekistan Buhara Rafinerisi, Libya Gaz Ünitesi, Malezya Çimento Fab.)

TEKFEN İNŞAAT: (BTC Liman Terminali, Azerbaycan Doğalgaz Boru Hattı.)

YÜKSEL İNŞAAT: (Özbekistan Şeker Fab., S. Arabistan Güç Ün., Romanya Karayolu.)

BAYTUR İNŞAAT: (Katar ulusal kütüphane, Taşkent Havaalanı rehabilitasyonu, Dubai Palmiye Adası inşaatı, Katar İslami Sanat Müzesi.)

NUROL İNŞAAT: (Gümüşhane Kürtün Barajı, Bahçeşehir Uzay Şehir, Ankara Sheraton Otel Kongre Merkezi.)

CENGİZ İNŞAAT: (Ankara-İstanbul hızlı tren, Erbil Havalimanı, Sofya çevreyolu.)

STFA İNŞAAT: (Libya Enerji Nakil Hattı, Dubai Jumeriah Beach evleri inşaatı, Pakistan Türkiye Büyükelçiliği, Umman Karayolu, S. Arabistan’da tünel.)

GAP /Çalık Grubu İNŞAAT: (Türkmenistan Amonyum ve Üre Fabrikası ile çimento fabrikası.)

YAPI MERKEZİ İNŞAAT: (Sudan El Mek Nimir Köprüsü, Dubai ve İzmir Metrosu.)

HAZİNEDAROĞLU İNŞAAT: (Bulgaristan ve Azerbaycan köprü yolları, Rusya Genel Direktörlük Binası, Rusya Kayak Tesisi.)

KOLİN İNŞAAT: (Azerbaycan Bağırov köprü ve yol) Çok sayıda yurtdışı proje üreten Türk firmalardan biri.

MAK-YOL İNŞAAT: (Fas Otoyolu, Bakü by-pass yolu, Erbil Havalimanı inşaatı, Erbil yol
genişletme inşaatı.)

DOĞUŞ İNŞAAT: (Fas’ta otoyol ve demiryol viyadükleri, Kazakistan yağmur kanalı, isale hatları.)

SUMMA İNŞAAT: (Rusya Federasyonu Magas Havalimanı, Chaika Plaza İş Merkezi, Türkmenistan Gara Altın Başkanlık Konukevi, Rusya Tuymaada Stadyumu.)

SOYAK İNŞAAT: (Coca Cola ve Pepsi’nin Rusya fabrikaları, Rusya Standard Votka, Nestle Rusya fabrikaları.)

ALARKO İNŞAAT: (Türkmenistan Polypropylene Fabrikası, İran LPG saklama tankı, Kazakistan ve Türkmenistan Havalimanları, Özbekistan ve Kazakistan Sigara Fabrikası, Frankfurt Astron Otel ile Kazakistan sağlık kompleksi inşaatı.)

RASEN İNŞAAT: (Rusya Multifonksiyonel akıllı bina, Moskova Mercury City.)

KAYI İNŞAAT: (Rusya’da Vidnoe Eğlence Merkezi, Ufa AVM, Samara AVM, Volkswagen fabrikası, Kazakistan Aktöbe AVM, Cezayir Hotel Ibis.)

ESER İNŞAAT: (Afganistan Eser Rezidans, İstanbul Formula-1 Pisti, Ukrayna Merkez Bankası, Kazakistan Sulama Kanalı, Sudan Nehir Geçişi ve Trenyolu Köprüsü.)

AS-KA İNŞAAT: (Katar’da yonca yaprağı çok kavşaklı yol yapımı, Antalya-Alanya Tüneli, Pine Beach City Otel, Erzurum Su Taşıma Tüneli.)

yurtdışına eleman arayan inşaat firmaları |

Kazakistan’a İşçi Arayan Firmalar 2020 Kazakistan İnşaat Firmaları

Kazakistan, son yılların parlamaya devam eden ülkelerinden biri ve gelişmekte olan ülkeler arasında yer alıyor. Gelişen yapısıyla ve artan popülerliği ile Kazakistan son dönemde hem şirketlerin, hem de kendi işini yapmak isteyenlerin, hem de yurtdışında çalışmak isteyen kişilerin dikkatini çeken ülkelerden biri konumuna geldi. Günümüzde birçok Türk şirket Kazakistan’da iş ve yatırım yapmakta, özellikle de Kazakistan’da iş yapan Türk inşaat firmaları önemli altyapı ve üstyapı projeleri üstlenmektedir.

Kazakistan ekonomisine bakıldığında burada belli başlı sektörlerin hızlı bir gelişme kaydettiği görülmektedir. Bugün ülkede hizmet sektörü ve inşaat sektörü büyük bir ivme kazanmış durumda olmakla birlikte ülkede yerli, yabancı ve Türk şirketler Kazakistan‘ın yeniden yapılanması çerçevesinde önemli misyonlar üstlenmektedirler. Kazakistan’da iş yapan inşaat ve yapı şirketleri alt yapı projeleri, üst yapı projeleri, rezidans, otel, okul, hastane, konut, endüstriyel tesisteler gibi pek çok alanda projeler üretmekte ve söz konusu bu projeleri en kısa sürede teslim etmektedirler. Kazakistan’da inşaat alanında iş potansiyelinin ve inşaat şirketleri sayısının da fazla olması Kazakistan’a işçi ve eleman alımı yapılmasını da sağlamaktadır. Günümüzde özellikle Türk inşaat şirketleri Kazakistan’a Türkiye’den işçi ve eleman götüren en önemli şirketler arasında yer almaktadır.

Kazakistan’a İşçi ve Eleman Götüren Türk Firmalar

Yukarıda da belirtildiği gibi Kazakistan’da inşaat işleri oldukça hareketli ve iş potansiyeli yüksektir. Bunu değerlendirmek isteyen inşaat firmaları da Kazakistan’da iş yapan en önemli şirketler arasında yer alırlar. Bugün Türkiye’den pek çok Türk şirketi Kazakistan inşaat sektöründe çok önemli işlere ve projelere imza atarken Türkiye’den Kazakistan’a işçi ve eleman götüren şirketler arasında da önemli bir noktadadır. Kazakistan’da iş yapan ve Kazakistan’a işçi götüren Türk firmalardan bazıları Enka İnşaat, Cengiz İnşaat, Anel Grup İnşaat, Aslan İnşaat ve Tekfen İnşaat‘tır. Söz konusu şirketler aynı zamanda yurtdışında farklı ülkelerde iş yapan en önemli şirketler arasında da yer almaktadır.

Kazakistan İş İmkanları Nelerdir? Kazakistan’da İş Arama

Yurtdışı iş kapsamında Kazakistan’daki iş imkanları ve iş olanaklarından faydalanmak isteyen kişiler için bu ülkede başta inşaat sektörü olmak üzere farklı iş fırsatları var. İnşaat sektörü yanında Kazakistan’da sayısız firmanın iş yaptığı diğer sektörlerde de iş bulmak ve iş imkanlarından yararlanmak mümkün. Kazakistan’da iş arama sürecine girmeden önce ilk olarak bunu organize etmeniz gerekiyor. Mesleğiniz nedir? Hangi sektörlerde çalışabilir hangi işleri yapabilirsiniz? Burada size uygun Türk şirketleri var mı veya ilgilendiğiniz sektörde iş yapan yabancı şirketler var mı? Yabancı diliniz, özel yetkinlikleriniz vs bunlara sahip misiniz? Bu soruların cevabını netleştirdikten sonra Kazakistan’da iş imkanlarını değerlendirmek için iş arama sürecine başlayabilirsiniz.

Kazakistan’daki İnşaat Firmalarında İş

Kazakistan’da oldukça yoğun bir şekilde faaliyet yürütülen inşaat sektöründe çalışmak ve bu alandaki iş olanaklarını değerlendirmek isteyen kişiler için en uygun şirketler Kazakistan’daki Türk inşaat şirketleridir. Söz konusu inşaat firmaları ihtiyaçları doğrultusunda Türkiye’den yurtdışı işçi ve yurtdışı eleman alımı yaparak Kazakistan’a işçi götüren şirketler arasında bulunur. Kazakistan’da çalışacak eleman arayan şirketler bu alanda sıvacı, formen, duvarcı, soğuk demirci, iş makinesi operatörü, şantiye şefi, inşaat işçisi, inşaat teknikeri, inşaat ustası, elektrikçi, tesisatçı, topoğraf, boyacı, fayansçı, inşaat kalfası gibi elemanlar almaktadır. Bunlar yanında beyaz mühendis vb. yurtdışı eleman alımı da yapmaktadırlar.

Kazakistan’a Eleman Arayan Firmalar İş Başvurusu

Kazakistan’da çalışacak eleman ve işçi arayan firmalar yurtdışı eleman bulmak için yurtdışı iş ilanları yayınlamaktadırlar. İnternet üzerinden yurtdışı iş ilanlarını araştırabileceğiniz çok sayıda yerli ve yabancı kaynak mevcut. Söz konusu internet kaynakları üzerinden iş ilanlarına göz atabilir kendinize uygun gördüğünüz Kazakistan iş ilanlarına iş başvuru formu doldurarak iş başvurusu yapabilirsiniz.

2019 kazakistan insaat usta alimi |

Son Baskı