Haberler

Genç Girişimciler İçin Tecrübe Edilmiş 5 Strateji

Girişimci olmak birçok insanın özellikle genç yaştaki insanların hayali. Girişimcilik ruhunuzu pekiştirmemiz için yol göstericilere her zaman ihtiyacımı olacak. Girişimcilik başlangıcında ve sonrasında bu yollardan geçmiş olan şahsiyetlerin taktik ve tüyolar her zaman değer taşıyor ve onlardan öğreneceğiniz çok şey var. Richard’ın da girişimcilik konusunda size özellikle de genç yaştaki yeni girişim başlatacak olanlara söylemek istedikleri var.

Genç girişimcilerin başarılı biri girişimi başlatması ve devam ettirerek başarıya ulaşması için sayısızı taktik ve strateji mevcut. Tabiki zamanla her girişimci kendi tecrübesini oluşturuyor ancak başlangıçta tecrübe edilmiş taktik ve stratejiler çok önemli bir yere sahip.

01 Yaşınız Utangaç Olmanıza Sebep Olmasın

Yaşınızın genç olması utangaç olmanız için bir sebep olmamalı. Gençliğinizin sizin ortaya çıkıp bir şirket kurmanıza engel olmasına asla izin vermeyin. Genç bir insan olarak eşsiz ve çok değerli becerilere sahip olduğunuzu unutmayın. Örneğin dünyaya yepyeni bir gözden bakabilir ve neyin işe yarayacağını içgüdüsel olarak bilebilirsiniz. Bir ergen olarak Öğrenci dergisini çıkarmaya başladığımda bu gibi becerilerin çok faydasını görmüştüm.

02 Tutkulu Olacağınız Bir İş Alanı Seçin

Yapacağınız veya yapmayı düşündüğünüz işte tutkulu olmanız ve işinizi severek yapmanız büyük önem taşıyor. Bir girişimci olarak asla tipik sabah 9 akşam 5 mesainiz olamaz. Zaten hayatınızın büyük bir kısmı işte geçeceğinden gerçekten tutkulu olduğunuz bir şeyleri seçmenizin önemini ne kadar çok vurgulasam az gelir. Eğer yapacağınız işe aşık değilseniz dağları yerinden oynatsanız yine de o iş tutmaz.

03 İlk Olarak Çevrenizdeki Pazara Odaklanın

Çevrenizdeki sorunlar ve boşluklar sizi girişimci yapabilir. Etrafınıza odaklanmak para kazanabileceğiniz pazardaki boşlukları bulmanın en iyi yoludur. Siz ve arkadaşlarınız kullandığınız hangi servislerde ilerleme kaydedebilirsiniz? Mahallenizi veya şehrinizi kalkındıracak yeni bir iş alanı var mı? Kendinizi yerel anlamda sağlam bir zemine oturttuktan sonra daha büyük pazarlara yelken açabilirsiniz. Virgin Records’ın Londra’nın Oxford Street’inde tek dükkanla işe başladığını unutmayın.

04 Tehditleri ve Fırsatları İyi Analiz Edin

Hayat bir mücadele ve zorluklar daima bizimle olacak. Her zorluğu kabullenip mücadele etmek ve çözüm üretmek girişimciliğin doğasında var. Bir zorluktan galip çıkmak sizin azminizi kırbaçlar ve sizi inovasyon yapmaya zorlar ve ayrıca bu süreçte kendinizi ve hatta dünyayı bile değiştirebilirsiniz. Eğer yetersiz kalırsanız sakın başarısızlığınızı bir çıkmaz olarak görmeyin, aksine onu yeni ve çok daha parlak bir şeyleri deneme fırsatı olarak değerlendirin.

05 İyi Bir İş Planıyla Başlayın

İş planı deyip es geçmeden iyi ve donanımlı bir iş planı hazırlamak sizi oldukça ileriye götürebilir bunun da öncesinde ileriyi görmenizi sağlayabilir. İş planları çok faydalı olabilir. Çok sayıda girişimci de bundan pek hoşlanmaz. Ancak sonrasında iş planlarının oldukça değerli olduğunu öğrendim. Eğer kendinize yatırımcı veya kredi arıyorsanız onlar işin olmazsa olmazıdır. Kendi fikrinizin zaman, para ve çaba harcamaya değer olduğunu ispatlamak istiyorsanız o zaman bir iş planınızın olması şart.

Etiketler

İlgili Haberler

Kapalı
Kapalı