Gayrimenkulde değerlenen bölgeler: Mudanya

Bursa'da değerlenen bölgeler: Mudanya'da yoğun bir konut inşaat hareketliliği yaşanırken son yıllarda değerlenen bölgeler arasında ön sırada yer almaya başladı.

Sahip olduğu avantajlı coğrafi konumundan dolayı Antik dönemden beri tarihi ve stratejik öneme sahip bir kent olan Mudanya, özellikle son yıllarda inşaat projelerinin hızla yükselmesiyle birlikte, dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Bilimsel verilerle desteklenmiş, ‘şifa kaynağı’ temiz havası, denizle bütünleşen doğası, ulaşım kolaylığı, İstanbul’a yakınlığı ve coğrafi zenginlikleriyle öne çıkan Mudanya, geçmişte daha çok yazlıkçıların ilgi gösterdiği bir kent konumundayken, son yıllarda gösterdiği ivmeyle adeta kabuğunu kırarak, konut projelerinin yeni adresi olmaya başladı.

300 kilometrelik sahil bandına sahip Bursa’nın denizle buluştuğu en önemli bölgelerinden biri olan Mudanya’yı, her yönüyle yaşanabilir kılan birçok faktör mevcut. Son yıllarda gösterdiği ivmeyle ilçede oldukça yoğun bir konut inşaatı hareketliliği yaşanıyor. Gayrimenkul yatırımcısının beklentilerine en iyi şekilde yanıt verebilen, kaliteli ve çevreci üretilmesi durumunda bölgedeki konut satın alma potansiyelinin hızla artacağı düşünülüyor. Geçmiş yıllarda daha çok yaz mevsiminde tercih edilen bir bölge olan Mudanya son yıllarda her mevsim tercih edilen bir bölge haline gelmeye başladı.

Gayrimenkul satım potansiyeli ve gayrimenkul fiyatlarının yükselmeye başladığı Mudanya’da hali hazırda birçok inşaat projesi devam ederken bölgedeki değerlenmenin süreceği de düşünülüyor. Mudanya’da gayrimenkul fiyatlarında sadece son 2 yılda yüzde 200’e yakın fiyat artışı yaşandı. Şu anda 2+1, 3+1 ve 4+1 gibi birçok daire tipini birçok inşaat projesinde bulmak ve satın almak mümkün. Mudanya son yıllarda Bursa’da değerlenen bölgeler arasında ön sıralarda yer alıyor.

Son Güncelleme: 21 Nisan Cumartesi 2018 19:32