tapu kadastro mezunları

Tapu ve Kadastro Müdürlüğü 54 personel alacak

Memur olmak isteyen mezunlara kamu kurumları iş olanağı sağlamaya devam ediyor. Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü personel alımı için yeni bir ilan yayınladı. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Merkez ve Taşra Birimlerinde çalıştırılmak üzere sözleşmeli personel pozisyonlarına 54 adet sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. İlan ile ilgili en önemli nokta ise adayların KPSS puanına sahip olması.

Tapu Kadastro Müdürlüğü sözleşmeli personel pozisyonlarına alınacak adayların KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınarak yerleştirme yapılacak. Sözleşmeli personel alımında genel şartlar dışında özel şartlara da sahip olması gereken adaylar pozisyonlara başvuru şansı yakalayacak. Söz konusu personel alımında şartlar başvurulan pozisyona göre değişiklik gösterecek.

Üniversite mezunlarını sevindiren bu ilanda, büro personeli (merkez ve taşra) pozisyonu için dört (4) yıllık yüksek okullarının tapu kadastro bölümünden veya iki (2) yıllık meslek yüksek okullarının tapu kadastro/tapu ve kadastro Bölümünden mezun olmak, tekniker (taşra) pozisyonu için, iki (2) yıllık meslek yüksek okullarının tapu kadastro/tapu ve kadastro bölümünden mezun olmak şartı aranıyor.

Başvurular 10 Şubat’ta son bulacak
Başvuruda bulunacak adayların 06-10 Şubat 2017 tarihleri arasında mesai bitimine (saat: 17:00) kadar (www.tkam.aov.tr) adresinden temin edilerek doldurulacak olan “Sözleşmeli Personel (4/B) Başvuru Talep Formu” ve bu formda belirtilen belgeler gösterilmesi şeklinde Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüklerinden  herhangi birine yalnız bir unvan için şahsen yapılabilecek.

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar, Ankara-İstanbul-İzmir-Bursa-Konya-Antalya-Diyarbakır-Erzurum-Trabzon-Samsun- Kayseri-Hatay-Gaziantep-Edirne-Van-Elazığ-Eskişehir-Denizli-Kastamonu-Sivas- Şanlıurfa-Yozgat Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüklerinden yapılabilecek.

Başvuru bitimi tarihinden itibaren büro personeli ve tekniker unvanları için başvuru yapan adayların, KPSS (B) grubu puanı sıralaması oldukça önemli olacak. Başarı puan sıralaması sonucunda puanları eşit olan adaylardan doğum tarihi önce olan,  bununda eşit olması halinde diploma notu yüksek olan adaya öncelik tanınıyor.

Sözleşmeli personel alımı ile ilgili tüm duyuru, ilanlar ve bilgilendirmeler Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü web sitesi üzerinden yayımlanacağından adaylara ayrıca bir bilgilendirme yapılmayacak. Bu nedenle tüm adayların (www.tkgm.gov.tr) adresini kontrol etmesi gerekecek.

 

Son Baskı