PTT Personel Alımı

PTT 5 bin kişilik yeni personel alımı yapacak

Hükümet istihdam konusunda yeni adımlar atmaya ve çalışmalarını sürdürmeye devam ederken yeni bir haber de Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanından geldi. Bakan 5 bin kişinin daha PTT’ye alınması ve istihdama katkı sağlanması için çalışmaların en kısa zamanda başlatılacağını duyurdu. Söz konusu süreç tamamlandığında PTT’ye 5 bin kişilik personel alımı yapılmış olacak ve istihdama da 5 bin kişilik katkı sağlanmış olacak.

Söz konusu açıklama Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme bakanı tarafında PTT araç teslim töreninde yapılan konuşma sırasında geldi. Bakan PTT’nin artık bir dünya markası olduğunu da sözlerine ekledi.

Bakan yaptığı konuşmada PTT’nin geçmişi ve bugün geldiği nokta hakkında bilgiler verirken diğer yandan bu sene içerisinde PTT’ye oldukça büyük bir miktarda personel alımı yapılacağını ve bunun hemen yaz mevsimi başında başlayacağını aktardı. 5 bin kişilik PTT personel alımının vatana ve millete hayırlı olmasını temenni etti.

PTT personel alımı 2018 ne zaman başlayacak?
Denizcilik, Ulaştırma ve Haberleşme bakanı yaptığı açıklamada 2018 yeni PTT personel alımının hemen yaz başında başlayacağını aktardı. Bu kapsamda PTT de adayların başvuru yapması için gerekli iş ilanını en kısa sürede yayınlayacak. İş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar PTT’den gelecek haberleri takip edecekler.

Son Baskı