mülakat

Savunma Müsteşarlığı 35 sözleşmeli personel alımı yapacak

Zaman zaman ihtiyaçları kapsamında personel alımı yapan Savunma Sanayii Müsteşarlığı, özel bilgi ve uzmanlık gerektiren konularda çalıştırılmak üzere kadro karşılıksız sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Buna göre 35 adet yeni personel alımı yapılacak. Savunma Müsteşarlığı personel alımına ilişkin detaylar şöyle…

3238 sayılı Kanunun 8 inci maddesi ve 2010/285 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı esasınca personel alımı sözlü sınav yoluyla yapılacak. Bu kapsamda sözlü sınavla 25 adet proje mühendisi alımı, 5 proje asistanı alımı, 5 yönetici asistanı alımı olmak üzere toplam 35 yeni personel alımı düzenlenecek. Pozisyonlar için açılan kontenjan sayısı ise adayların öğrenim gördükleri bölüme göre farklılık gösterecek.

Proje mühendisi alımına iş başvurusunda bulunmak isteyen adayların en az dört yıllık eğitim veren üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmaları gerekiyor. Diğer yandan proje asistanı ve yönetici asistanı alımında ise adayların lisans eğitim yanında en az 2 yıllık önlisans eğitimi almış olmaları gerekiyor. Kurum büro yönetimi ve yönetici asistanlığı ile sekreterlik ve halkla ilişkiler bölümlerinde eğitim görmüş adaylara söz konusu personel alımına başvuru yapabilmeleri için şans tanıyacak.

Peki iş başvurusunda adayların dikkat etmesi gereken noktalar neler?

Savunma Sanayi Müsteşarlığı personel alımına iş başvurusunda bulunmak isteyen adayların dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunuyor. Öncelikle lisans veya önlisans mezunlarının Kamu Personeli Seçme Sınavlarından (KPSS) birinden KPSS P (1)  ve son iki yıl içerisinde Yabancı Dil Sınavı (YDS)’den İngilizce alanında istenilen puana sahip olmaları gerekecek. Bunun yanında uluslararası geçerliliği olan  dil yeterliliği bakımından YDS seviyesine denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen başka bir puana sahip olan adaylar da sınava bu puanla başvuru yapabilecekler. Bunun yanı sıra, bu pozisyonlar için daha önce iki defa sınava girip başarısız olmuş adayların sınav başvurusu kabul edilmeyecektir.

Sınav yoluyla 35 adet yeni personel alımının yapılacağı alımlarda sözlü mülakat uygulanacak ve başvuruda bulunan adayların alan bilgisi konuları yanı sıra genel kültür, kavrayış ve anlatım yetenekleri ile davranış gibi yetkinlikleri değerlendirilecek.

Sözlü sınav sonuçlarının değerlendirmesi 100 (yüz) tam puan üzerinden yapılacak. Sınav Kurulu üyelerinin her bir adaya ayrı ayrı verdikleri notların ortalaması hesaplanarak , o adayın sınav notu belirlenecektir. Sınavda başarılı olan adayların ortalama en az 70 (yetmiş) puana sahip olmaları gerekecek.

Son Baskı