komili

Bunge, Komili ve Kırlangıç’la piyasaya zirveden girecek

Dünya çapında 40’da fazla ülkede faliyetlerini sürdüren ve daha önce de yağ sektörünün önde gelen firmalarından biri olan Salat‘ı satın alan Amerika’nın büyük gıda firmaları arasında faaliyet gösteren Bunge’nin Ana Gıda‘ya ait Komili ve Kırlangıç markalarını satın alacağı bir süre öncesinde iş dünyasında duyulmuştu. Son olarak ABD’li firmadan yapılan açıklamada Komili ve Kırlangıç markalarının satın alınması konusunda imza sürecine gelindiği söylendi.

Kırlangıç ve Komili markalarının sahibi olan ve 2001 yılında kurulan Ana Gıda Türkiye’de zeytinyağı piyasasının yüzde 30’una sahip olarak faaliyet gösteriyor.

Zeytinyağı Pazarına Zirveden Girecek

Bunge Türkiye Genel Müdürü yeni şirket ve marka satın alımıyla ilgili yaptığı açıklamalarda söz konusu Kırlangıç ve Komili markalarının satın alınmasının Bunge için çok önemli bir adım olduğunu ve Bunge‘yi Türkiye’deki zeytinyağı piyasasına doğrudan zirveden sokacağını söyledi. Bunge satın alımın gerçekleşmesinin ardından ürün yelpazesini aynı kalite çizgisinde genişleterek pazar payını büyütmeye yönelecek.

Şirket satın alınması konusunda tarafların kendi aralarında anlaşmasından sonra Rekabet Kurumu‘nun da satın alma için onay vermesi gerekiyor.

Son Baskı