işsizlik fonu

Küçük işletme sahiplerine işsizlik fonu geliyor

Başta ekonomik kriz olmak üzere doğal felaketler ve bunun gibi birçok sebepten dolayı iş yerlerini kapatmak zorunda kalan küçük işletme sahipleri ve zanaatkarlar için işsizlik fonu kuruluyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda uygulamaya yönelik çalışmalarda son noktaya gelindiğini ve söz konusu çalışmanın 10 gün içerisinde Başbakan’a iletileceğini dile getirdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile Çalışma Bakanlığı’nın üçlü danışma kurulu toplantısına katıldılar. Danışma kurulu toplantısının gündemi ise İş Mahkemeleri Kanunu Tasarısı Taslağı idi. Söz konusu danışma kurulu toplantısının açılış konuşması Mehmet Müezzinoğlu tarafından yapıldı.

Bakan açılış konuşmasında yeni düzenlemelerin işçi ve işveren arasında yaşanan her türlü sorunun çözümünü kolaylaştıracağını ve yine iş mahkemelerinin iş yükünün bu düzenleme sayesinde azalacağını belirtti. Diğer yandan bakan işçi ve işveren arasında karşılıklı hak ve adaletin de sağlanacağını konuşmalarını ekledi.

İşsizlik fonu konusunda çalışmalar devam ediyor
Basın mensuplarının esnaf için işsizlik fonu kurulmasına yönelik çalışmaların hangi etapta olduğunu sorması üzerine bakan Müezzinoğlu, esnaf ve zanaatkarlara yönelik işsizlik fonu kurulması çalışmalarının devam ettiğini ve bunun için gerekli alt yapının oluşturulduğunu ve taslak çalışmanın 10 gün içerisinde Başbakan’a iletileceğini dile getirdi.

Son Baskı