İnternetten Para Kazanma 2010

Evden ve İnternetten Yapılabilecek İşler 2020 Ek İş İmkanları

Günümüzde para kazanmak için kişiler genellikle belirli bir ücret karşılığı sürekli çalışabilcekleri işleri tercih ediyorlar ve genellikle de standart bir işte çalışmanın getirisi fazla memnun edici olmuyor. Diğer yandan bakıldığında ise daha aktif ve girişken kişiler bir işte çalışsın ya da çalışmasın para kazanmanın veya ekstra para kazanmanın yolunu buluyor. Ve inanın bazen ek iş olarak başlanan para kazanma yöntemleri zamanla asıl işe dönüşerek yüksek getiriler sağlayabiliyor.

Peki ek iş imkanları neler? Hangi alanlarda ne tür ek iş imkanları ve para kazanma yolları var? Evden yapılabilecek işler neler, evden çalışarak hangi işler ile nasıl para kazanabilirsiniz, ekstra gelir elde edebilirsiniz?

İşte  parafrekans.com  olarak bu yazımızda bu konulara değiniyoruz ve sizlere yardımcı olmasını umduğumuz bilgiler veriyoruz. Söz konus bilgiler en azından ek işler ve evden-internetten para kazanma konusunda size yol gösterecek, vizyonunuzu genişletecektir.

Evden para kazanma ve evden yapılabilecek işler konusunda hali hazırda pek çok seçenek mevcut. Öncelikle belirtmemiz gereken en önemli nokta “Evden para mı kazanılır?” diyenlere aldırmadan ilk fırsatta bir tarafından tutup bu işe başlanması gerektiği. Söz konusu ek işlerden ve evden para kazanma yönetemlerinden birine adım attığınızda zamanla bunu geliştirdiğinizi göreceksiniz.

2020 Evden, İnternetten Yapılabilecekler İşler Neler?

Evden ve internetten yapılabilecek ek işler ve para kazanma yolları üzerine düşüldüğü ve hakkı verildiği takdirde gerçek anlamda iyi getiriler sağlayabiliyor. Evden ek iş yapmak, internetten para kazanmak isteyen sizler de aşağıda sıralayacağımız iş modellerinden birini seçerek işe koyulabilir ve aylık binlerce liralık ek gelir elde etme olanaklarını değerlendirebilirsiniz.

Video Çekerek Para Kazanmak (Youtuber Olmak)

Youtuber’lık günümüzde internetten para kazanmanın oldukça iyi bir yolu. Hiç kimsenin internetin başından ayrılmadığı, kafasını akıllı telefonundan kaldırmadığı böyle bir dönemde youtuber olarak para kazanmak en iyi seçeneklerden biri olarak öne çıkıyor. Tabiki her işte olduğu gibi bu işte de ilk adım başlamak ve Youtube için kaliteli video içerikler üretmek.

Youtuber kimdir? Dünyanın en büyük video paylaşım sitesi olan Youtube için video içerikler üreten, videoların izlenme oranlarının hesaplanması sonucu belirli reklam gelirleri de elde edebilen ve aynı zamanda bu işi meslek olarak yapan kişidir.

Bu işi yaparken çok farklı kategorilerde içerikler üretmeniz mümkün, ister evinizde oturup gündem konularını yorumlayabilir, isterseniz otomobil, eğlence, gezi, yemek vb. gibi pek çok farklı konularda videolar çekerek yayınlayabilirsiniz. Buradaki en önemli nokta ise çektiğiniz ve yayınladığınız videoların para kazandırmaya başlanması için Youtube aylık abone sayınızın 1000 kişinin üzerine çıkması ve videolarınızın izlenme süresinin de 40 saati aşması. Konuyla ilgili internet üzerinden ve hatta hali hazırda youtuber olan kişilerin verdiği bilgilere ulaşabilir kendinizi geliştirebilirsiniz. “İnternetten para kazanmak istiyorum” diyen kişiler için iyi bir iş iyi bir para kazanma imkanı.

Oda Kiralayarak Paza Kazanmak

Son yılların en popüler para kazanma yollarından biri olmuş durumda. Yurtdışında yalnız yaşayan veya evinde fazla odası bulunan birçok kişinin hali hazırda para kazanmak için kullandığı yöntemlerden bir tanesi. Türkiye’de de artık birçok kişi bu yolu kullanarak para kazanabiliyor ek gelir elde ediyor. Eviniz yeteri kadar büyükse ve evinizde fazla odalarınız varsa bunlardan biri günlük, haftalık veya aylık gibi kısa dönemler için kiralayabilir hatırı sayılır bir ek gelir elde edebilirsiniz. İlk etapta biraz ürkütücü gelebilir ancak gerekli tedbirleri alarak güvenilir kişilere kiralama yaptığınızda ekstra para kazanma ve ek iş olarak oldukça iyi bir yöntem olduğunu göreceksiniz. Eviniz turistik ve merkezi bir bölgedeyse çok daha şanslısınız. Siz de kiracı olabilirsiniz ancak yine de eviniz büyük ve boş odalarınız mevcutsa oda kiralama yapabilirsiniz. Bu iş için AirBnb gibi internet üzerindeki platformlardan da yararlanabilirsiniz.

Giysi ve Kostüm Tasarlama İşi

Giysi ve kostümler insanların olmazsa olmazlarından biridir. Özellikle de bayanlar için giysi ve kostümün yeri çok ayrı olduğundan iş potansiyeli iyi olan kategorilerden biridir. Evden yapılabilecek işler arasında olan giysi ve kostüm tasarımında evde çeşitli giysi ve tişört tasarımları yapmanız ve bunları internette çok sayıda platform üzerinden satışa sunarak iyi bir gelir elde etmeniz mümkün. Sadece tasarımlarınızı da satmanız mümkün. Sadece tasarımlarınız üzerinden ek gelir olarak para kazanmak istiyorsunuz bunları belli platformlara pazarlayabilirsiniz.

El İşi Ürünlere Üreterek Para Kazanmak

El işi ürünler üreterek ve bunları satarak para kazanmak uzun zamandır birçok kişi ve özellikle de ev hanımları tarafından kullanılan bir para kazanma yöntemi. Günümüzde birçok ev hanımı evden çeşitli el işi ürünler üreterek ek iş yaparak ek gelir etmek bu yolla düzenli para kazanabilmektedir. El işi ürünler oldukça çeşitli olabilir ve sizin bunları daha da çeşitlendirmeniz sizin hayal gücünüze kalmış. Oyuncaklar, anahtarlıklar, cüzdanlar, süs eşyaları gibi çok sayıda kategoride el işi ürünler üretmek mümkün.

Bebek Bakıcılığı Yaparak Para Kazanmak

Bebek bakıcılığı yaparak hem ek iş yapabilir hem de ek gelir kapsamında para kazanabilirsiniz. Özellikle günümüz iş dünyasında birçok ebeveyn işlerinden dolayı yeterli zaman bulamadıkları için çocuklarını ve bebeklerini emanet edecek ve onların bakımına yardımcı olacak güvenilir kişilere ihtiyaç duymaktalar. Diğer işlerden farklı olarak bebek bakıcılığı oldukça dikkat gerektiren ve hata affetmeyen bir iş, bu yüzden bebek bakıcılığı ile para kazanmak isteyen kişiler bu işi yaparken dikkatli olmalı, işin gerektirdiği tüm şartları yerine getirmeli ve ebeveynlerin isteği doğrultusunda hareket etmeli. Bebek bakıcılığı işinde gerekli güveni kazanırsanız bu işin devam gelecek ve sürekli olarak ek iş ve para kazanma fırsatını yakalayacaksınız.

Tercümanlık Yaparak Para Kazanmak

Sürekli genişleyen ve büyüyen ülkeler arası ilişkiler içinde sayısız dilin konuşulması birçok işin düzenli yürümesi için tercümanlık ve çevirmenliği gerekli kılıyor. Günümüzde globalleşen dünyada dil bilen kişilerin gelir oranı her geçen gün daha da iyileşiyor. Şirketler, kurumlar, organizasyonlar ve insanlar dil bilen kişilere günümüzde geçmişte olduğundan çok daha fazla ihtiyaç duyuyorlar. Herhangi bir yabancı diliniz varsa ve tercüme etme konusunda kendinize güveniyorsanız birçok kategoride tercüme ve çeviri yaparak hem ek iş yapabilir hem de para kazanma fırsatı yakalayabilirsiniz. Tercümanlık işinde belli metinlerin tercüme ve çevirisini yapabileceğiniz gibi canlı olarak da tercümanlık – çevirmenlik yapabilirsiniz.

Evde Organik Ürünleri Üreterek Para Kazanmak

Günümüzde hormonlu gıdaların miktarı her geçen gün artarken organik ürünlere olan ilgi de doğru orantılı bir şekilde artış gösteriyor. Bu durum organik gıda ve ürünlere olan talebin de artmasını sağlıyor ve bu da organik ürünler alanında yapılabilecek işlerin daha da artmasına ve çeşitlenmesine neden oluyor. Organik gıda konusunda da ek iş yaparak ek para kazanmanız mümkün. Bugün evinizde veya uygun ortamlarda hazırlayıp üreteceğiniz organik sebze, meyve, reçel, kahvaltılık vb. gibi birçok ürünü gerek çevreniz aracılığıyla gerekse internet üzerinden satarak hem ek iş yapabilir hem de böyle bir ek iş imkanını değerlendirerek para kazanabilirsiniz. Bu işte hijyenin oldukça önemli olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Anket Doldurarak Para Kazanmak

Ek iş imkanlarını ve ek para kazanma yollarını araştıran kişilerin mutlaka duymuş oldukları bir iştir. Ancak günümüzde birçok kişi halen anket doldurma ek işini yaparak bu işten para kazanıyor. Tabiki durum eskiye göre biraz farklı, önceden genellikle sadece merkezi yerlerde ve kağıt üzerinde fiziksel olarak yapılan anket doldurma işi bugün sanal ortamda mail ve diğer sosyal iletişim yolları üzerinden de yapılabiliyor. Boş zamanlarında ek iş yaparak ek gelir elde etmek isteyenler için halen popüler para kazanma yollarından biri olarak ön plana çıkıyor.

Evcil Hayvan Bakıcılığı Yaparak Para Kazanma

Evcil hayvan sahibi olan pek çok insan zaman zaman farklı sebeplerden dolayı evcil hayvanlarına bakıcılık yapacak birilerine ihtiyaç duyabiliyorlar. Dolayısıyla evcil hayvan bakıcılığı işi de özellikle büyük şehirlerde ön plana çıkan ek işlerden biri. Evcil hayvanlara karşı herhangi bir antipatiniz, alerjiniz vb. gibi bir sorununuz yok ise evcil hayvan bakıcılığı yaparak ek iş kapsamında ek gelir elde edebilirsiniz. Bu iş ufak yerlere göre büyük ve kalabalık şehirlerde daha fazla sürekliliğe sahiptir.

Özel Ders Vererek Para Kazanmak

Bilgi ve beceri her zaman para kazandırır. Bu kapsamda birçok kategoride verilecek olan özel dersler de ek iş olarak verilebilir ve ek gelir elde edilebilir. Herhangi bir alanda bilgi ve beceri sahibiyseniz bu işi ek iş olarak yapabilir boş zamanlarınızda ihtiyacı olan ve talepte bulunan kişilere özel ders vererek para kazanabilirsiniz. Sınavlara hazırlanma, müfredat dersleri, yabancı dil, müzik gibi alanlarda özel ders verenlerin sayısı bir hayli fazla. İşinizi iyi yaptığınız takdirde öğrencilerinizin sayısının artması ve buna doğru orantılı olarak bu işten sağladığınız gelirin de arması sizi şaşırtmamalı.

İnternette Satışı Arttırmanın Yolları ve Kalite Taktikleri

E-ticaret işine girmeyi mi planlıyorsunuz, veya online satış işinizde satışlarınızı mı artırmak istiyorsunuz? Bu yazımızda internet üzerinden satış işine girmek isteyenler için veya halihazırda e-ticaret işinde kaliteyi ve satışı arttırmak isteyenler için bazı önemli noktalar mevcut.

İnternette Satışı Arttırmanın Yolları ve Kalite Taktikleri

Sürekli olarak gelişen online alışveriş dünyasında satışa başlarken dikkat edilmesi gereken noktalar ve internetten satışı arttırmanın yolları

Bildiğiniz bir alanda satış yapın

E-ticarette mutlaka kendinize çok güvendiğiniz, pazardaki rekabet koşullarını çok iyi bildiğiniz ürün yelpazesi üzerinden başlamanız gerekiyor.

Profesyonel görünen bir web sitesi

Satışı gerçekleştireceğiniz pazar yerinin profesyonel bir web sitesi olması gerekiyor. Çünkü müşterinin satıcıya olan güveni, internet vitrininin kalitesiyle doğru orantılı. Müşteri ödemeyi yapmadan önce satıcının güvenilir olup olmadığını anlamak için Google’da arama yapıyor.

Mobil uyumlu bir satış arayüzü

Web sitesi mutlaka mobil uyumlu olmalı. Çünkü Google aramalarının yarıdan fazlası artık akıllı telefonlar üzerinden yapılıyor.

E-ihracat için web sitesi önemli

E-Bay, Amazon ve Alibaba gibi uluslararası pazar yerlerine girecekseniz, bu platformlarda ulaşacağını potansiyel müşterilerin ilk yapacağı şeyin satıcının web sitesini ziyaret etmek olduğunu unutmamak gerekiyor. Bu nedenle e-ihracata yönelik bir web sitesi yaptırmak önemli.

Kaliteli görseller kullanın

Kaliteli fotoğraf ve detaylı ürün açıklaması da bu işin en önemli kısmı. Vitrinde titiz davranmak, müşterinin güvenini arttıracağı için sepete atılacak ürün adedini de pozitif anlamda etkiler.

Ürün açıklaması ve ürün görsellerine dikkat

Farklı açılardan ürünü net gösteren en az 3 fotoğrafın yanı sıra ürünle ilgili detayları içeren ürün açıklaması kritik önem taşıyor. Fiziksel mağazada satış personelinin ürünü anlattığı gibi kapsamlı detayların tamamının burada da aktarılması satışı olumlu etkilerken, yetersiz görsel ve ürün açıklaması ürün iade oranlarının artmasına neden oluyor.

Sosyal medya ile destekleyin

Google’da en çok ziyaret edilen siteler olan Facebook, Twitter, Linkedin, Instagram ve Youtube gibi sosyal ağ sitelerinde de firma için hesap açılması şart. Yapılan işle bağlantılı kaliteli içerikler paylaşılmasının, organik aramalarda ön plana çıkmayı kolaylaştırdığı ifade ediliyor.

Kargolama kalitesine dikkat edilmeli

Sisteme doğru kargo bilgilerinin girilmesi, ürünün zamanında kargolanması, paketlenmenin hasar görmeyecek şekilde ürüne uygun olarak yapılması, alıcı sorularına düzgün ve zamanın cevap verilmesi de müşteri memnuniyetini oluşturan etkenlerin başında geliyor.

Güvenli bir ödeme altyapısı sağlayın

Ödeme sistemleri alanında sizin için geliştirilmiş bir raporlama sistemi, sahteciliği önleyecek gelişmiş teknik altyapı, müşterilerinize sorunsuz bir alışveriş deneyimi için kredi kartı saklama imkanı sunan ve en önemlisi de sorununuz olduğunda hızlıca ulaşabileceğiniz bir ekiple çalışmanız gerekiyor.

Evde Ek İş İmkanları ve Para Kazanma

Günümüzde Türk kültürü ve yaşam tarzını göz önüne aldığımızda Türkiye nüfusu içerisinde ev hanımlarının sayısı ve oranı kesinlikle azımsanamaz. Çocuk ve günlük ev işleri derken ev hanımlarının işi hiç kolay değil. Tabiki ev hanımları içerisinde arda kalan zamanı boşa harcamak istemeyen gün içerisinde geri kalan zamanı ek iş yaparak ve ek işle para kazanma yöntemlerini değerlendirmek isteyen kadınlar mevcut. Ek iş olarak ne yapabilirim sorusuna yanıt arayan kadınlar evde ek iş imkanlarını değerlendirerek hem boş zamanlarını harcamak istemiyorlar hem de ek gelir elde etmeyi hedefliyorlar.

EVDE EK NE İŞ YAPABİLİRİM?

Evde para kazanmak isteyen kadınlar evde ne iş yapabilirim sorusunun yanıtı için soluğu doğrudan internette alıyorlar. Ek işle para kazanma imkanlarını araştıran ev hanımları internet üzerinden eve iş veren firmalara ulaşmaya çalışıyor ve söz konusu firmaların evde iş imkanlarını değerlendirmeye çalışıyorlar. Eve iş veren birçok firma mevcut. Özellikle büyük şehirlerde eve iş veren firma ve atölyelerin sayısı bir hayli fazla ve “evde ek iş yapmak istiyorum” diyen kadınlar da bu potansiyeli doğal olarak değerlendirmek istiyorlar.

Peki evde ek iş olarak neler yapılabilir? Aslına bakılırsa bu sorunun cevabı oldukça uzun. Evden yapılabilecek ek işlerin tamamı hemen hemen el işi. Bunlar arasında paketleme işi, kutu katlama işi, süs malzemesi yapma, kıyafet süsleme, anahtarlık yapımı ve benzeri birçok iş mevcut. Bunlara ve evde ek iş ilanları konusuna diğer yazılarımızda değineceğiz.

EVE EK İŞ VEREN FİRMALAR ve EK İŞ İLANLARI

Evden ek iş yapmak için öncelikle eve ve ev hanımlarına ek iş veren firmalara veya bu firmaların ek iş ilanlarına ulaşmanız gerekiyor. Evden ek iş ilanlarına ulaşmak için genelde iki yol var: Bunlardan biri internet diğeri ise çevreniz. Gerek çevreniz sayesinde evlere ek iş veren firmalara ulaşabileceğiniz gibi internetten para kazanma siteleri üzerinden de evlere ek iş veren firmaların iş ilanlarına ulaşmanız mümkün. Bu aşamada internet çok daha yararlı bir konumda bulunuyor. İlerleyen günlerde ekisparakazanma.com sitemizde detaylı olarak ek iş ilanlarına ve firmalara değineceğiz.

İNTERNETTEN PARA KAZANMA

İnternetten para kazanma yollarını ve yöntemlerini araştırırken ekisparakazanma.com gibi güvenilir sitelerden bilgi edinmeye çalışmalı, sisteme güvenliğiniz için telefon numaranızı bırakmamalı, iletişim sadece yorumlarda mail adresinizi bırakmalısınız. Yeni yazılarımızda internetten para kazanma, sermayesiz işler, para kazanma fikirleri ve nasıl para kazanılır konularına değinecek ve para kazandıran işler konusunda daha detaylı bilgiler vereceğiz.

Son Baskı