Evden Ek Gelir 2020

Evden ve İnternetten Yapılabilecek İşler 2020 Ek İş İmkanları

Günümüzde para kazanmak için kişiler genellikle belirli bir ücret karşılığı sürekli çalışabilcekleri işleri tercih ediyorlar ve genellikle de standart bir işte çalışmanın getirisi fazla memnun edici olmuyor. Diğer yandan bakıldığında ise daha aktif ve girişken kişiler bir işte çalışsın ya da çalışmasın para kazanmanın veya ekstra para kazanmanın yolunu buluyor. Ve inanın bazen ek iş olarak başlanan para kazanma yöntemleri zamanla asıl işe dönüşerek yüksek getiriler sağlayabiliyor.

Peki ek iş imkanları neler? Hangi alanlarda ne tür ek iş imkanları ve para kazanma yolları var? Evden yapılabilecek işler neler, evden çalışarak hangi işler ile nasıl para kazanabilirsiniz, ekstra gelir elde edebilirsiniz?

İşte  parafrekans.com  olarak bu yazımızda bu konulara değiniyoruz ve sizlere yardımcı olmasını umduğumuz bilgiler veriyoruz. Söz konus bilgiler en azından ek işler ve evden-internetten para kazanma konusunda size yol gösterecek, vizyonunuzu genişletecektir.

Evden para kazanma ve evden yapılabilecek işler konusunda hali hazırda pek çok seçenek mevcut. Öncelikle belirtmemiz gereken en önemli nokta “Evden para mı kazanılır?” diyenlere aldırmadan ilk fırsatta bir tarafından tutup bu işe başlanması gerektiği. Söz konusu ek işlerden ve evden para kazanma yönetemlerinden birine adım attığınızda zamanla bunu geliştirdiğinizi göreceksiniz.

2020 Evden, İnternetten Yapılabilecekler İşler Neler?

Evden ve internetten yapılabilecek ek işler ve para kazanma yolları üzerine düşüldüğü ve hakkı verildiği takdirde gerçek anlamda iyi getiriler sağlayabiliyor. Evden ek iş yapmak, internetten para kazanmak isteyen sizler de aşağıda sıralayacağımız iş modellerinden birini seçerek işe koyulabilir ve aylık binlerce liralık ek gelir elde etme olanaklarını değerlendirebilirsiniz.

Video Çekerek Para Kazanmak (Youtuber Olmak)

Youtuber’lık günümüzde internetten para kazanmanın oldukça iyi bir yolu. Hiç kimsenin internetin başından ayrılmadığı, kafasını akıllı telefonundan kaldırmadığı böyle bir dönemde youtuber olarak para kazanmak en iyi seçeneklerden biri olarak öne çıkıyor. Tabiki her işte olduğu gibi bu işte de ilk adım başlamak ve Youtube için kaliteli video içerikler üretmek.

Youtuber kimdir? Dünyanın en büyük video paylaşım sitesi olan Youtube için video içerikler üreten, videoların izlenme oranlarının hesaplanması sonucu belirli reklam gelirleri de elde edebilen ve aynı zamanda bu işi meslek olarak yapan kişidir.

Bu işi yaparken çok farklı kategorilerde içerikler üretmeniz mümkün, ister evinizde oturup gündem konularını yorumlayabilir, isterseniz otomobil, eğlence, gezi, yemek vb. gibi pek çok farklı konularda videolar çekerek yayınlayabilirsiniz. Buradaki en önemli nokta ise çektiğiniz ve yayınladığınız videoların para kazandırmaya başlanması için Youtube aylık abone sayınızın 1000 kişinin üzerine çıkması ve videolarınızın izlenme süresinin de 40 saati aşması. Konuyla ilgili internet üzerinden ve hatta hali hazırda youtuber olan kişilerin verdiği bilgilere ulaşabilir kendinizi geliştirebilirsiniz. “İnternetten para kazanmak istiyorum” diyen kişiler için iyi bir iş iyi bir para kazanma imkanı.

Oda Kiralayarak Paza Kazanmak

Son yılların en popüler para kazanma yollarından biri olmuş durumda. Yurtdışında yalnız yaşayan veya evinde fazla odası bulunan birçok kişinin hali hazırda para kazanmak için kullandığı yöntemlerden bir tanesi. Türkiye’de de artık birçok kişi bu yolu kullanarak para kazanabiliyor ek gelir elde ediyor. Eviniz yeteri kadar büyükse ve evinizde fazla odalarınız varsa bunlardan biri günlük, haftalık veya aylık gibi kısa dönemler için kiralayabilir hatırı sayılır bir ek gelir elde edebilirsiniz. İlk etapta biraz ürkütücü gelebilir ancak gerekli tedbirleri alarak güvenilir kişilere kiralama yaptığınızda ekstra para kazanma ve ek iş olarak oldukça iyi bir yöntem olduğunu göreceksiniz. Eviniz turistik ve merkezi bir bölgedeyse çok daha şanslısınız. Siz de kiracı olabilirsiniz ancak yine de eviniz büyük ve boş odalarınız mevcutsa oda kiralama yapabilirsiniz. Bu iş için AirBnb gibi internet üzerindeki platformlardan da yararlanabilirsiniz.

Giysi ve Kostüm Tasarlama İşi

Giysi ve kostümler insanların olmazsa olmazlarından biridir. Özellikle de bayanlar için giysi ve kostümün yeri çok ayrı olduğundan iş potansiyeli iyi olan kategorilerden biridir. Evden yapılabilecek işler arasında olan giysi ve kostüm tasarımında evde çeşitli giysi ve tişört tasarımları yapmanız ve bunları internette çok sayıda platform üzerinden satışa sunarak iyi bir gelir elde etmeniz mümkün. Sadece tasarımlarınızı da satmanız mümkün. Sadece tasarımlarınız üzerinden ek gelir olarak para kazanmak istiyorsunuz bunları belli platformlara pazarlayabilirsiniz.

El İşi Ürünlere Üreterek Para Kazanmak

El işi ürünler üreterek ve bunları satarak para kazanmak uzun zamandır birçok kişi ve özellikle de ev hanımları tarafından kullanılan bir para kazanma yöntemi. Günümüzde birçok ev hanımı evden çeşitli el işi ürünler üreterek ek iş yaparak ek gelir etmek bu yolla düzenli para kazanabilmektedir. El işi ürünler oldukça çeşitli olabilir ve sizin bunları daha da çeşitlendirmeniz sizin hayal gücünüze kalmış. Oyuncaklar, anahtarlıklar, cüzdanlar, süs eşyaları gibi çok sayıda kategoride el işi ürünler üretmek mümkün.

Bebek Bakıcılığı Yaparak Para Kazanmak

Bebek bakıcılığı yaparak hem ek iş yapabilir hem de ek gelir kapsamında para kazanabilirsiniz. Özellikle günümüz iş dünyasında birçok ebeveyn işlerinden dolayı yeterli zaman bulamadıkları için çocuklarını ve bebeklerini emanet edecek ve onların bakımına yardımcı olacak güvenilir kişilere ihtiyaç duymaktalar. Diğer işlerden farklı olarak bebek bakıcılığı oldukça dikkat gerektiren ve hata affetmeyen bir iş, bu yüzden bebek bakıcılığı ile para kazanmak isteyen kişiler bu işi yaparken dikkatli olmalı, işin gerektirdiği tüm şartları yerine getirmeli ve ebeveynlerin isteği doğrultusunda hareket etmeli. Bebek bakıcılığı işinde gerekli güveni kazanırsanız bu işin devam gelecek ve sürekli olarak ek iş ve para kazanma fırsatını yakalayacaksınız.

Tercümanlık Yaparak Para Kazanmak

Sürekli genişleyen ve büyüyen ülkeler arası ilişkiler içinde sayısız dilin konuşulması birçok işin düzenli yürümesi için tercümanlık ve çevirmenliği gerekli kılıyor. Günümüzde globalleşen dünyada dil bilen kişilerin gelir oranı her geçen gün daha da iyileşiyor. Şirketler, kurumlar, organizasyonlar ve insanlar dil bilen kişilere günümüzde geçmişte olduğundan çok daha fazla ihtiyaç duyuyorlar. Herhangi bir yabancı diliniz varsa ve tercüme etme konusunda kendinize güveniyorsanız birçok kategoride tercüme ve çeviri yaparak hem ek iş yapabilir hem de para kazanma fırsatı yakalayabilirsiniz. Tercümanlık işinde belli metinlerin tercüme ve çevirisini yapabileceğiniz gibi canlı olarak da tercümanlık – çevirmenlik yapabilirsiniz.

Evde Organik Ürünleri Üreterek Para Kazanmak

Günümüzde hormonlu gıdaların miktarı her geçen gün artarken organik ürünlere olan ilgi de doğru orantılı bir şekilde artış gösteriyor. Bu durum organik gıda ve ürünlere olan talebin de artmasını sağlıyor ve bu da organik ürünler alanında yapılabilecek işlerin daha da artmasına ve çeşitlenmesine neden oluyor. Organik gıda konusunda da ek iş yaparak ek para kazanmanız mümkün. Bugün evinizde veya uygun ortamlarda hazırlayıp üreteceğiniz organik sebze, meyve, reçel, kahvaltılık vb. gibi birçok ürünü gerek çevreniz aracılığıyla gerekse internet üzerinden satarak hem ek iş yapabilir hem de böyle bir ek iş imkanını değerlendirerek para kazanabilirsiniz. Bu işte hijyenin oldukça önemli olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Anket Doldurarak Para Kazanmak

Ek iş imkanlarını ve ek para kazanma yollarını araştıran kişilerin mutlaka duymuş oldukları bir iştir. Ancak günümüzde birçok kişi halen anket doldurma ek işini yaparak bu işten para kazanıyor. Tabiki durum eskiye göre biraz farklı, önceden genellikle sadece merkezi yerlerde ve kağıt üzerinde fiziksel olarak yapılan anket doldurma işi bugün sanal ortamda mail ve diğer sosyal iletişim yolları üzerinden de yapılabiliyor. Boş zamanlarında ek iş yaparak ek gelir elde etmek isteyenler için halen popüler para kazanma yollarından biri olarak ön plana çıkıyor.

Evcil Hayvan Bakıcılığı Yaparak Para Kazanma

Evcil hayvan sahibi olan pek çok insan zaman zaman farklı sebeplerden dolayı evcil hayvanlarına bakıcılık yapacak birilerine ihtiyaç duyabiliyorlar. Dolayısıyla evcil hayvan bakıcılığı işi de özellikle büyük şehirlerde ön plana çıkan ek işlerden biri. Evcil hayvanlara karşı herhangi bir antipatiniz, alerjiniz vb. gibi bir sorununuz yok ise evcil hayvan bakıcılığı yaparak ek iş kapsamında ek gelir elde edebilirsiniz. Bu iş ufak yerlere göre büyük ve kalabalık şehirlerde daha fazla sürekliliğe sahiptir.

Özel Ders Vererek Para Kazanmak

Bilgi ve beceri her zaman para kazandırır. Bu kapsamda birçok kategoride verilecek olan özel dersler de ek iş olarak verilebilir ve ek gelir elde edilebilir. Herhangi bir alanda bilgi ve beceri sahibiyseniz bu işi ek iş olarak yapabilir boş zamanlarınızda ihtiyacı olan ve talepte bulunan kişilere özel ders vererek para kazanabilirsiniz. Sınavlara hazırlanma, müfredat dersleri, yabancı dil, müzik gibi alanlarda özel ders verenlerin sayısı bir hayli fazla. İşinizi iyi yaptığınız takdirde öğrencilerinizin sayısının artması ve buna doğru orantılı olarak bu işten sağladığınız gelirin de arması sizi şaşırtmamalı.

Evde Süsleme İşi ve Eve Süsleme İşi Veren Firmalar

Evde ek iş yaparak para kazanma ve ek iş imkanları arayışında olan ev hanımları ve diğer bayanlar için en ideal işlerden biri evde süs malzemesi yapmak. Evde süs malzemesi yaparak ek işle birlikte ek gelir elde etmeniz de mümkün. Hali hazırda birçok ev hanımı şu anda bu işi yaparak gelir elde ediyor. Diğer yandan eve iş veren firmalar tarafından da sıklıkla ev hanımlarına verilen işler arasında yer alıyor.

Evde ek iş olarak süs malzemesi yapma işi için internet üzerinde fazlaca bilgi ve video mevcut. Evde süs malzemesi yapma işiyle ilgilenen bayanlar internet üzerinde yer alan bilgi, görsel ve videoları izleyerek bu işi öğrenebilirler ve süs malzemesi üretimlerini çeşitlendirebilirler. Başta video platformu Youtube olmak üzere, Facebook ve Instagram gibi sosyal medya kanallarında da evde süs malzemesi yapma işiyle ilgili bilgi, görsel ve videolara erişim sağlanabilir. Facebook ve Instagram üzerinde süs malzemesi yapma işiyle ilgili olarak hesaplar bulmak mümkün. İnternet üzerinden süs malzemesi yapma işi konusunda kendinizi geliştirebilir ve siz de evden süs malzemesi işi yaparak ek işle para kazanma şansı yakalayabilirsiniz.

EVDE SÜS MALZEMESİ İŞİ VE ÖNEMLİ NOKTALAR

Yukarıda belirttiğimiz gibi evde süs malzemesi işi yaparak aylık hatırı sayılır bir para kazanma şansınız mevcut. Öncelikle süs malzemesi işinde biraz tecrübe edinmeniz gerekiyor. Kısacası üretiminizi hızlandırmanız ve çeşitliliğe gitmeniz için internet üzerinden fazlaca bilgi ve görsele ulaşmanız ve zamanla tecrübe kazanmanız gerekli. Süs malzemesi işinde kendinizi ne kadar geliştirirseniz yaptığınız işin hızı ve kalitesiyle birlikte üretim miktarınız da artacak ve size o oranda para kazandıracaktır. “Peki ne süsleyeceğim?” “Ne tür süslemeler yapmam gerekiyor?” soruları bu işte en fazla sorulan sorular. Evde süsleme işi kapsamlı bir iş. Birçok alanda süsleme yapabilirsiniz. Bunlar arasında en fazla ilgi görenler, nikah şekeri süslemesi, bebek süslemesi, ahşap süslemesi, mobilya süslemesi, perde süslemesi, kapı kolu süslemesi, kutu süslemesi, düğün, nişan, kına hediyeleri süslemesi ve telefon kılıfı süslemesi. Eve süsleme işi veren firmalar sizden farklı süsleme çeşitleri de isteyebilir.

EVDE SÜSLEME İŞİNDE İŞÇİLİK VE KALİTE

Evde süsleme işi yaparken en fazla dikkat etmeniz gereken nokta ise işin kalitesi. Süsleme işini en iyi kalitede yapmanız gerekiyor. Kaliteli iş eve iş veren firma ile aranızdaki bağı güçlendirecek ve sizin işçiliğinize olan talebi artıracaktır. Diğer yandan süsleme işinde kullandığınız tüm yan ürünlerin de gerektiği kadar kaliteli olması önemli. Kalitesiz ürünler ile yapılan süslemelerin kalitesi de maalesef düşük oluyor ve bu da daha sonrasın da veren firmanın size olan talebini düşürüyor. Dikkat etmeniz gereken nokta yapabileceğinizden daha fazla iş almamanız gerektiğidir. Bir başka dikkat etmeniz gereken konu ise kapasite. Aylık olarak ek iş veren firmadan yapabileceğiniz kadar süsleme işi almanız gerekli. Fazlasını aldığınız takdirde hem işin kalitesi düşebilir hem de söz verdiğiniz sayıya ulaşamayarak iş vereni hayal kırıklığına uğratabilirsiniz.

EVDE SÜSLEME İŞİ NE KADAR KAZANDIRIR?

Evde süs malzemesi işi yaparak hatırı sayılır miktarlarda para kazanma şansınız bulunuyor. Ancak miktar biraz da duruma göre değişkenlik gösteriyor. Süs malzemesi yaparak elde edeceğiniz gelir sizin üretiminiz, işinizin kalitesi ve çeşitliliğine bağlı olarak farklılık gösterebilir. Fakat iyi bir iş çıkarır ve bu ek işi evden layıkıyla yapabilirseniz aylık olarak iyi paralar kazanmanız mümkün. Ek iş veren firmalardan evde süsleme işi alarak iyi paralar kazanmanız mümkün. Bu tür işlerden geçimini sağlayan bayanlar dahi var. Para kazanma oranınız yukarıda da belirttiğimiz gibi işin kalitesine ve aylık üretim kapasitenize bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ortalama olarak evde süsleme işinden kaliteli bir üretimle aylık 800 TL ile 1200 TL arasında bir miktar kazanma şansı mevcut. Bir alt kademe olarak ise daha düşük bir üretimle 500 TL ile 800 TL arasında bir para kazanma imkanı söz konusu.

SÜSLEME İŞİNDE KAZANCI NASIL ARTTIRABİLİRSİNİZ?

Evde süsleme işinde kazancı arttırmanın en kesin yolu üretim sayısını arttırmaktır. Bunun için de en iyi yol evde bu işi yapacak kişilerin sayısını arttırmaktır. Evde bu işi yapacak daha fazla aile bireyi varsa üretim sayınızı arttırabilir ve bu şekilde aylık kazancınızı da katlayabilirsiniz.

EVE SÜSLEME İŞİ VEREN FİRMALAR

Eve çeşitli alanlarda süsleme işi veren birçok firma mevcut. Özellikle büyük şehirlerde birçok firma eve ek iş olarak süsleme işi vermekte ve birçok ev hanımı da bu ek işten faydalanarak gelir elde etmektedir. Eve süsleme işi veren firmaları internet üzerinde Google ve sosyal medya kanalları üzerinden araştırma yaparak bulabilir ve iletişim yollarını kullanarak bu firmalara ulaşabilirsiniz.

Son Baskı