coinucopia

Coinucopia Bitcoin ATM’lerinde işlem sayısı arttı

Kripto paralar konusunda en önemli sorunlardan biri olarak ortaya çıkan kolay ulaşılabilir ve kolay satın alınabilir olmamaları bazı teknoloji şirketlerini harekete geçirdi. Coinucopia isimli şirket ATM’ler üzerinden Bitcoin satışına imkan sağlayan bir girişim başlattı. Buna göre dileyenler ATM üzerinden Bitcoin satın alma işlem gerçekleştirebilecekler.

Yüksek değerlere ulaşan Bitcoin ve bazı türevleri yatırımcının büyük ilgisiyle karşı karşıya. Ancak her gün yaygınlaşmasına ve her gün yeni platformların açılmasına rağmen Bitcoin alma işlemleri henüz basite indirgenebilmiş değil. Bitcoin ve alt coinleri satın alma işlemleri halen birçok doğrulama, onay, satın alma, dönüştürme ve saklama gibi adımlardan oluşuyor.

Coinucopa ve benzer birkaç şirket bu konuda kolaylık sağlayacak girişimler peşinde. Söz konusu şirket geliştirmiş olduğu ATM’ler üzerinden çok kolay bir şekilde Bitcoin satışına imkan veriyor. Şu anda yaklaşık 17 ATM Kuzey Kaliforniya’da hizmete sunulmuş durumda. Bitcoin ATM’leri şu an için benzin istasyonları ve küçük alışveriş merkezlerinde konumlandırılmış durumda.

Şirket ana amacını insanların dijital paralara ulaşmasını demokratikleştirmek olarak tanımlıyor. ATM’ler Bitcoin işlemlerinde yüzde 10 – 15 arasında komisyon alıyorlar. Şirket ATM’leri üzerinden yapılan işemlerin 2016 ve 2017 arasında yüzde 82 artış gösterdiğini açıklarken yapılan işlemlerin değerine ilişkin herhangi bir açıklamada bulunmuyor.

Son Baskı