Bursa

Gayrimenkulde Değerlenen Bölgeler: Mudanya Bursa

Bursa denince akla ilk gelen yerlerden biri olan Mudanya sahili ve yaşam tarzıyla öne çıkan bölgelerden biri. Mudanya son zamanlarda gayrimenkul fiyatlarının arttığı bölgeler arasında da ön plana çıkan yerlerden biri. İstanbul’a yakınlığı, sahili ve diğer avantajlarıyla Mudanya bölgede yükselen değerlerden biri.

Sahip olduğu avantajlı coğrafi konumundan dolayı Antik dönemden beri tarihi ve stratejik öneme sahip bir kent olan Mudanya, özellikle son yıllarda inşaat projelerinin hızla yükselmesiyle birlikte, dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Bilimsel verilerle desteklenmiş, ‘şifa kaynağı’ temiz havası, denizle bütünleşen doğası, ulaşım kolaylığı, İstanbul’a yakınlığı ve coğrafi zenginlikleriyle öne çıkan Mudanya, geçmişte daha çok yazlıkçıların ilgi gösterdiği bir kent konumundayken, son yıllarda gösterdiği ivmeyle adeta kabuğunu kırarak, konut projelerinin yeni adresi olmaya başladı.

Mudanya Bursa’da Değerlenen Bölgeler Arasında

300 kilometrelik sahil bandına sahip Bursa’nın denizle buluştuğu en önemli bölgelerinden biri olan Mudanya’yı, her yönüyle yaşanabilir kılan birçok faktör mevcut. Son yıllarda gösterdiği ivmeyle ilçede oldukça yoğun bir konut inşaatı hareketliliği yaşanıyor. Gayrimenkul yatırımcısının beklentilerine en iyi şekilde yanıt verebilen, kaliteli ve çevreci üretilmesi durumunda bölgedeki konut satın alma potansiyelinin hızla artacağı düşünülüyor. Geçmiş yıllarda daha çok yaz mevsiminde tercih edilen bir bölge olan Mudanya son yıllarda her mevsim tercih edilen bir bölge haline gelmeye başladı.

Gayrimenkul satım potansiyeli ve gayrimenkul fiyatlarının yükselmeye başladığı Mudanya’da hali hazırda birçok inşaat projesi devam ederken bölgedeki değerlenmenin süreceği de düşünülüyor. Mudanya’da gayrimenkul fiyatlarında sadece son 2 yılda yüzde 200’e yakın fiyat artışı yaşandı. Şu anda 2+1, 3+1 ve 4+1 gibi birçok daire tipini birçok inşaat projesinde bulmak ve satın almak mümkün. Mudanya son yıllarda Bursa’da değerlenen bölgeler arasında ön sıralarda yer alıyor.

Fermuarlı yatak kılıfı üretimi ve ihracatı: Maviay

Ev tekstili sektörünün önde gelen firmalarından Maviay by Geccehome, uzmanlık alanı olan fermuarlı yatak kılıfı konusunda Türkiye’nin ilk üreticilerinden. Arabalı yatak, baza başlıkları, nevresim takımları ve yatakları ile ürün gamın günden güne artıran firma, bu sektörde faaliyetlerini genişleterek sürdürüyor.

1980 yılından bu yana bilgi ve birikimleriyle günümüze kadar gelen ve artan ivme grafiğiyle devamlılığını dünden bugüne, bugünden de yarına taşıyacak olan Maviay by Geccehome iç piyasada kendi pazarını korurken, ihracat pazarlarında da önemli adımlar atıyor.

Çalışmalarının karşılığı olarak: 1989 yılında yapmış olduğu ihracatla Bursa Sanayi ve Ticaret Odası tarafından ilk 40 ihracatçı firma arasına girme başarısını göstererek plaketle ödüllendirilen firma , sonraki yıllarda Türkiye genelinde 3600 firma arasından 4. Kobi ve Girişimcilik Ödülü’ne layık görülmüştür.

Müşteri memnuniyeti anlayışını ve yenilikçi kimliğini kendine vizyon edinen Maviay by geccehome Bursa’da yoğun satış yapıyor. Tüketicinin yoğun talebini göz önünde bulunduran firma üretiminin genişletmeyi ve yatak ve yan ürünler konusundaki üretimini de çeşitlendirmeye devam ediyor.

Son Baskı