binance

Ripple nasıl alınır? Ripple’a dönüştürme nasıl yapılır?

Bitcoin, Ethereum ve Litecoin’in popüler kripto paralar olduğu biliniyor. Ancak son zamanlarda hızlı yükselen bir kripto para birimi daha var ki o da Ripple (XRP). Çok kısa bir sürede popülerliği hızla artan ve sahip olduğu piyasa değeriyle Ethereum’u geride bırakarak Bitcoin’den sonra ikinci sıraya yerleşen Ripple’a ilgi artarak büyüyor. Uluslararası para transfer ağında önemli bir yere sahip olacağı tahmin edilen Ripple düşük masraflı para transferlerine imkan sağlayacak. Piyasalarda XRP kısaltmasına sahip olan dijital para biriminde madencilik (mining) yapılamıyor.

Kripto paralar içerisinde yükselişe geçen değeriyle birlikte Ripple yatırımcıların ilgisini çekerken Ripple’a yatırım yapmak isteyenlerin sorduğu ilk soru yine her zamanki ki gibi “Nasıl ripple alırım?” veya “Ripple nasıl alınır?”. Önemli bir nokta olarak belirtmek gerekirse kripto paraların yatırımcı açısında en büyük sorunu çok kolay ve hızlı ulaşılabilir bir ürün olmaması. Önde gelen kripto paralar gibi Ripple’ı da doğrudan hızlı bir şekilde satın almak maalesef mümkün değil.

Peki ama Ripple nasıl alınır? Aşağıda kısaca nasıl Ripple sahibi olabileceğinizi okuyabilirsiniz. ParaFrekans.com olarak sizler için alım yapabileceğiniz farklı yolları sıraladık.

Ripple (XRP) satın almadan önce mutlaka güvenli bir cüzdan (wallet) edindiğinizden emin olunuz. Cüzdanınız sayesinde satın almış olduğunuz Ripple’ı güvenli bir şekilde saklayabilir ve koruyabilirsiniz.

Ripple satın alma yolları ülkelere göre farklılık gösteriyor. Bazı platformlar her ülkede doğrudan hizmet vermiyor. Ancak yapacağınız işlemler sayesinde coinlerinizi bu platformlar üzerinde Ripple’a dönüştürebilirsiniz. Avrupa ülkeleri ve Amerika’da kullanılabilecek platformlar şöyle:

Coinbase | Coinbase oldukça ünlü bir platform ancak sadece Amerika, Avrupa, Kanada, İngiltere ve Singapur’da faaliyet gösteriyor. Bu ülkelerde yaşıyorsanız Coinbase üzerinden Bitcoin satın alabilirsiniz. Satın alma işlemini dilerseniz kredi kartı dilerseniz hesaba para gönderme şeklinde gerçekleştirebilirsiniz. Coinbase üzerinden almış olduğunuz Bitcoin’i de 10 dakika içerisinde Binance üzerinden Ripple’a dönüştürebilir ve sonuç olarak Ripple sahibi olabilirsiniz.

BitPanda | BitPanda Avusturya merkezli bir platform ve Avrupa ülkelerinin çoğunda hizmet veriyor. Coinbase’de olduğu gibi BitPanda üzerinde de kredi kartı ile satın alma yapabilir, almış olduğunuz Bitcoin’i Binance üzerinden Ripple ‘a dönüştürebilirsiniz.

CoinMama | Bir diğer platform da CoinMama, yine kredi kartıyla Bitcoin satın alma işlemi yapabilir, Binance üzerinden dönüştürme yapabilirsiniz.

BitStamp | BitStamp da başta Bitcoin satın alarak sonrasında Binance üzerinden Ripple’a dönüştürme yapabileceğiniz platformlardan bir tanesi.

Söz konusu platformlar Avrupa ve Amerika bölgelerinde satın alma işlemi için kullanabileceğiniz platformlar. Avrupa ülkeleri, İngiltere, Amerika, Singapur ve Avustralya’da yaşıyorsanız veya bir şekilde bağlantınız varsa söz konusu platformları kullanarak ister kredi kartı isterseniz hesabınıza banka yoluyla para göndererek satın alma işlemi yapabilirsiniz.

Peki Türkiye’den Ripple nasıl alınır?
Ripple’a yatırım yapmak isteyen ancak Türkiye’de ikamet eden yatırımcılar için satın alma işlemi bir tık daha zor gibi görünse de diğer sistemlerden farklı değil. Ripple şu an için mevcut şartlarda Türk borsalarından doğrudan satın alınamıyor. Dolayısıyla Türkiye kripto para yatırımcıları ilk olarak Türk Bitcoin borsalarından Bitcoin alımı yaparak sonrasında bunu diğer platformlar üzerinde Ripple’a dönüştürme işlemi gerçekleştirerek Ripple sahibi olabiliyorlar. Türkiye bazlı hizmet veren Bitcoin borsaları Paribu ve BTCTürk olarak öne çıkıyor ve bu borsalar üzerinden kolaylıkla alım, satım, para gönderme ve çekme işlemleri yapılabiliyor. Kısaca özetlemek gerekirse, Türkiye’den Ripple sahibi olabilmek için öncelikle Bitcoin satın almalı ve bunu söz konusu platformlar üzerinde Ripple’a dönüştürmelisiniz. Sonrasında ise cüzdanınızda güvenli bir şekilde muhafaza edebilirsiniz.

Son olarak Poloniex ve Cex.io ile Bitit gibi güvenli olduğu düşünülen platformlardan da kredi kartı ile alım yapmak mümkün. Yine ripple.com platformu da bunlar arasında yer alıyor.

Binance nedir? Nasıl hesap açılır? Nasıl gönderme yapılır?

Kripto para piyasasında adını günden güne daha fazla duymaya başladığımız Binance bu piyasada en hızlı büyüyen kripto para borsalarından biri. Sadece 5 ayda en büyük onuncu kripto para borsası olma başarısına sahip. Binance’in hızlı yükselişinin ardında birden çok faktör mevcut. Farklı dil seçenekleri, temiz kullanıcı arayüzü ve yüksek hızlı işlem süreçleri bunlardan sadece birkaçı. Binance konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise şu ki, Binance üzerinde sadece kripto para ile trade ve exchange yapabilirsiniz. Kullanıcı referansları Binance’in kripto para değişimleri için güvenli bir platform olduğunu gösteriyor.

Kripto para için Binance kullanılabilir mi?
Binance yüksek hızla büyüyen kripto para borsalarından biri ve bu hızla büyümeye devam ederse trade değerleri ile en büyük borsalardan biri olacaktır. Diğer yandan bu platformda hemen hemen her tür dijital paranın dönüşümünü yapmanız mümkün ve bununla birlikte piyasaya yeni çıkan coinlerin de sisteme entegre edilme oranı ve hızı yüksek. Binance Bitcoin ve türevlerinin alımı, değişimi ve saklanması konusunda tercih edilebilecek kaliteli borsalardan biri olarak öne çıkıyor.

Binance üzerinde nasıl hesap açılır?
Öncelikle Binance’in resmi web sitesini sık kullanılanlar listesine kaydetmelisiniz. Bunun sebebi her seferinde doğru siteye ulaşmanızı sağlamak ve yanılmalardan kaçınmak. Bunun yanında daha güvenli bir kullanım için her seferinde adres barındaki “güvenli” sertifikasını da kontrol etmeniz önerilir. Binance resmi web sitesine giderek sağ üst köşede yer alan “Register”a tıklayarak gerekli bilgileri doldurun, ardından uzun ve basit olmayan özgün bir şifre belirleyin. Girmiş olduğunuz bilgileri kontrol edin ve ardından “Register” butonuna tıklayarak kaydedin. Hemen bunun ardından aktivasyon için bir e-posta alacaksınız. Bu e-postayı açarak aktivasyonu gerçekleştirin.

2 faktörlü doğrulama (2FA) işlemi
Kripto para platformlarında güvenliği üst seviyede tutmak için 2 faktörlü (2FA) doğrulama yöntemi kullanılmaktadır. Başlangıçta gerekmese dahi hesabınızı onaylatma sürecinde 2FA doğrulama uygulamasını aktif hale getirmeniz gerekecek. O yüzden hesabınıza ilk girişte önünüze gelen bildirimle 2FA doğrulama uygulamasını başlatmanız önerilir.

Binance hesabına nasıl gönderme yapılır?
2 faktörlü doğrulama uygulamasını aktif etmenizin ardından Binance hesabınıza gönderme yapmaya başlayabilirsiniz. Öncelikle diğer platformlardan Bitcoin alabilir ve Binance üzerindeki hesabınıza göndererek burada diğer dijital para birimlerine dönüştürebilirsiniz. Öncelikle “Funds”a tıklayarak “Deposit/Withdrawals” sayfasına gidin. Yatırmak istediğiniz dijital parayı seçin veya arama yaparak bulun ve “Deposit” butonuna tıklayın. Burada dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta var. Hangi dijital parayı Binance’e trasfer edecekseniz Binance üzerinde onun sayfasına giderek “Deposit” yapmalısınız. Örneğin Bitcoin transfer edecekseniz Binance üzerinde BTC sayfasında “Deposit” butonuna tıklayarak buradaki adresi kullanmanız gerekiyor. Aksi takdirde sorun yaşamanız muhtemel.

Göndermek istediğiniz coin için gerekli adresi Binance üzerinden oluşturduktan sonra bu adresi kullanarak diğer kripto para borsalarından veya cüzdanınız üzerinden Binance hesabınıza gönderme yapabilirsiniz.

Binance hesabında işlem geçmişi nasıl görüntülenir?
Hesabınız üzerinden gerçekleştirmiş olduğunuz işlemleri görüntülemek için “Funds” altında “Deposits / Withdrawals” sekmesine gidebilir ve burada tüm işlemlerinizin geçmiş bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Son Baskı