Haberler

Binance nedir? Nasıl hesap açılır? Nasıl gönderme yapılır?

Kripto para piyasasında adını günden güne daha fazla duymaya başladığımız Binance bu piyasada en hızlı büyüyen kripto para borsalarından biri. Sadece 5 ayda en büyük onuncu kripto para borsası olma başarısına sahip. Binance’in hızlı yükselişinin ardında birden çok faktör mevcut. Farklı dil seçenekleri, temiz kullanıcı arayüzü ve yüksek hızlı işlem süreçleri bunlardan sadece birkaçı. Binance konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise şu ki, Binance üzerinde sadece kripto para ile trade ve exchange yapabilirsiniz. Kullanıcı referansları Binance’in kripto para değişimleri için güvenli bir platform olduğunu gösteriyor.

Kripto para için Binance kullanılabilir mi?
Binance yüksek hızla büyüyen kripto para borsalarından biri ve bu hızla büyümeye devam ederse trade değerleri ile en büyük borsalardan biri olacaktır. Diğer yandan bu platformda hemen hemen her tür dijital paranın dönüşümünü yapmanız mümkün ve bununla birlikte piyasaya yeni çıkan coinlerin de sisteme entegre edilme oranı ve hızı yüksek. Binance Bitcoin ve türevlerinin alımı, değişimi ve saklanması konusunda tercih edilebilecek kaliteli borsalardan biri olarak öne çıkıyor.

Binance üzerinde nasıl hesap açılır?
Öncelikle Binance’in resmi web sitesini sık kullanılanlar listesine kaydetmelisiniz. Bunun sebebi her seferinde doğru siteye ulaşmanızı sağlamak ve yanılmalardan kaçınmak. Bunun yanında daha güvenli bir kullanım için her seferinde adres barındaki “güvenli” sertifikasını da kontrol etmeniz önerilir. Binance resmi web sitesine giderek sağ üst köşede yer alan “Register”a tıklayarak gerekli bilgileri doldurun, ardından uzun ve basit olmayan özgün bir şifre belirleyin. Girmiş olduğunuz bilgileri kontrol edin ve ardından “Register” butonuna tıklayarak kaydedin. Hemen bunun ardından aktivasyon için bir e-posta alacaksınız. Bu e-postayı açarak aktivasyonu gerçekleştirin.

2 faktörlü doğrulama (2FA) işlemi
Kripto para platformlarında güvenliği üst seviyede tutmak için 2 faktörlü (2FA) doğrulama yöntemi kullanılmaktadır. Başlangıçta gerekmese dahi hesabınızı onaylatma sürecinde 2FA doğrulama uygulamasını aktif hale getirmeniz gerekecek. O yüzden hesabınıza ilk girişte önünüze gelen bildirimle 2FA doğrulama uygulamasını başlatmanız önerilir.

Binance hesabına nasıl gönderme yapılır?
2 faktörlü doğrulama uygulamasını aktif etmenizin ardından Binance hesabınıza gönderme yapmaya başlayabilirsiniz. Öncelikle diğer platformlardan Bitcoin alabilir ve Binance üzerindeki hesabınıza göndererek burada diğer dijital para birimlerine dönüştürebilirsiniz. Öncelikle “Funds”a tıklayarak “Deposit/Withdrawals” sayfasına gidin. Yatırmak istediğiniz dijital parayı seçin veya arama yaparak bulun ve “Deposit” butonuna tıklayın. Burada dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta var. Hangi dijital parayı Binance’e trasfer edecekseniz Binance üzerinde onun sayfasına giderek “Deposit” yapmalısınız. Örneğin Bitcoin transfer edecekseniz Binance üzerinde BTC sayfasında “Deposit” butonuna tıklayarak buradaki adresi kullanmanız gerekiyor. Aksi takdirde sorun yaşamanız muhtemel.

Göndermek istediğiniz coin için gerekli adresi Binance üzerinden oluşturduktan sonra bu adresi kullanarak diğer kripto para borsalarından veya cüzdanınız üzerinden Binance hesabınıza gönderme yapabilirsiniz.

Binance hesabında işlem geçmişi nasıl görüntülenir?
Hesabınız üzerinden gerçekleştirmiş olduğunuz işlemleri görüntülemek için “Funds” altında “Deposits / Withdrawals” sekmesine gidebilir ve burada tüm işlemlerinizin geçmiş bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Haberler

Kapalı
Kapalı