Dünya

Bill Gates Covid-19 Aşısı Hakkında Konuştu

Son dönemde adından sıkça söz ettiren Bill Gates Covid-19, Dünya Sağlık Örgütü ve aşı hakkında açıklamalarda bulundu.

Yüzyılın salgını olarak ortaya çıkan ve tüm dünya ülkelerini etkileyen covid-19 salgınıyla birlikte geçmişte virüs salgını konusunda yaptığı açıklamalarından dolayı hakkında sıkça konuşulan Bill Gates’ten aşıya ilişkin bir açıklama geldi. Virüs salgınının ortaya çıkması ve hızla tüm dünya ülkelerine yayılması tüm insanlığın gündelik yaşamını olumsuz yönde etkilerken herkes bir ilaç ya da aşı umuduyla bekleyişini sürdürüyor. Bazı uzmanlar aşının ancak uzun bir vadede bulunabileceğini söylerken bazıları ise aşının belki de hiç bir zaman bulunamayabileceğini dile getiriyorlar.

Covid-19 Aşısı 12 İçinde Hazır Hale Getirilebilir

İlaç ve aşı konusunda bekleyiş devam ederken söz konusu koronavirüs aşısı konusunda dünyaca ünlü Bill Gates’den bir açıklama geldi. Covid-19 salgınının ortaya çıkmasıyla birlikte adından sıkça söz ettiren ve özellikle de teorisyenlerin malzemesi haline gelen Bill Gates yapmış olduğu açıklamada covid-19 aşısının 12 ay içinde bulunabileceğini ve kullanıma hazır hale getirilebileceğini söyledi.

Microsoft’un kurucusu ve dünyanın en zengin iş insanları arasında bulunan Bill Gates kendisi ve eşi adına kurmuş olduğu Bill & Melinda Gates Foundation’nın yaklaşık 200 bin kişinin ölümüne neden olan salgınla mücadeleye büyük bir destek vereceğini ve bu kapsamda 250 milyon dolarlık bir yardımda bulunduğunu dile getirirken, ekonomiler konusunda da ülkelerin ekonomik aktivitelerinde önemli bir düşüş olacağını ve bunun yıllarca sürebileceğini söyledi.

Dünya Sağlık Örgütü’nü Savundu

Bill Gates yaptığı açıklamalarda Trump tarafından eleştiri yağmuruna tutulan ve Amerika tarafından ödeneği kesilen Dünya Sağlık Örgütü’nü de savunarak, “Dünya Sağlık Örgütü kesinlikle çok önemli bir kurum ve pandemi süresince üzerine düşen rolü yerine getirebilmesi için ekstra desteklenmeli” dedi.

Etiketler

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı