Haberler

Bayilik veren firmalar: Ziebart, bayilik bedeli ve şartlar

Firmanın Türkiye’deki kuruluş hikayesi şirketin kurucusu Suha Uluçay’ın, 1973 model Ford Mercury Montego’sunu Ziebart’a götürerek edindiği tecrübeye dayanıyor. Aldığı hizmet ve ürünlerden etkilenen Uluçay, Türkiye’ye döndükten yıllar sonra otomobilinin hala yepyeni bir şekilde korunduğunu farkediyor. Bu gerçeklerden yola çıkarak 1990’da, Ziebart International Corporation’dan markanın Türkiye ana lisansörlüğünü almış. Böylece şirket Pro-Tek Oto Koruma ve Geliştirme Ziebart markası ile Türkiye’de sektörün kurucu olmuş.

İlk şube 1991’de İstanbul 4. Levent’te açılmış. Şimdi 12 ilde 21 şubesiyle faaliyet gösteriyor. Bu şubelerden sadece bir tanesi şirket tarafından işletiliyor. Diğer 20 şube bayilik sistemiyle açılmış. Yeni yılda da yeni bayilik verilmesi planlanıyor. Franchise giriş bedeli istasyon tiplerine göre 10 bin ile 25 bin dolar arasında değişiyor. Ayrıca reklam katılım payı ve sürekli franchise ödemesi var. Bir şubenin toplam yatırım tutarı 75 bin – 200 bin dolar arasında değişiyor. İşyeri büyüklüğü, açılacak olan şehrin ekonomik ve demografik yapısına göre, 300-500 metrekare kapalı alan olacak şekilde değişiklik gösteriyor.

Yeni verilecek Ziebart bayilik şubeleri için öncelik Antalya, Kayseri, Konya, Gaziantep, Denizli, Trabzon ve Samsun şeklinde sıralanıyor.

Ziebart’ın boya koruma sistemleri alanında yenilikçi, patentli ürünleri bulunuyor. Şirket tarafından uzun Ar-Ge çalışmaları sonucu geliştirilen sistemler dünyada sadece Ziebart lisansörleri tarafından uygulanıyor. Ziebart bayilik konusunda daha fazla bilgi almak isteyen ve bayilik başvurusu yapmak isteyen adaylar ziebart.com.tr adresini ziyaret edebilirler.

Etiketler

İlgili Haberler

Kapalı
Kapalı