Yaşam

Avustralya Sidney’de en iyi restoranlar ve Türk restoranı Anason

Avustralya’da hangi restoranlara gidilmeli?

’nın başkenti Sidney, güzel restoranlar ve lezzetli yemekler demek. Beklentinize karşılık verecek çok özel yerler var. Peki Avustralya’nın başkenti Sidney’de hangi restoranlar gidilmeli. İşte en iyi seçenekler…

COTTAGE POINT: Ku-ring-gai milli parkı içinde deniz kenarında harika manzaralı bu restoran favoriler listesinin en başında yet alıyor. Ucuz değil, ama gerek servisiyle gerekse yediklerinizin lezzetiyle ödediğinizin hakkını fazlasıyla veriyor. Restoranın konumu ise mükemmel.

JOHAN’S: Whale Beach yakınlarında şık bir atmosferde sanat eserine benzeyen yemekler için tercih edilmesi gereken öncelikli yerlerden biri. Çevreyi tepeden gören konumu ve muazzam manzarası şerefine güzel bir kokteyl yudumlamanız önerilir. Bu restoranda mutluluk duyacağınızdan emin olabilirsiniz.

FELIX: Sidney’in merkezinde bir Fransız bistrosu. Gerek şarap mönüsü gerekse yemekler olarak oldukça başarılı bir restoran. Güzel bir ortamda Fransız yemeklerinin tadına bakmak isterseniz mutlaka denemeniz gereken bir restoran olarak öne çıkıyor.

THE BATHERS PAVILION RESTAURANT: Yine Sidney’de görülmesi ve denenmesi gereken restoranların başında geliyor. Balmoral Beach’te yer alıyor. Söz konusu mekan cafe-restoran tarzında bir yer. Harika kahvaltı seçenekleri ve kruvasan çeşitleriyle öne çıkan bir mekan.

CHURCH POINT WATER-FRON CAFE: Sidney’de nefis ve çok şirin bir kahvaltı mekanı. Sidney’in kuzeyinde Pittwater denen bölgede yer alan kafede iste müsli, ister banana bread, ister egg Benedict yiyin, çok seveceğinizden emin olabilirsiniz. Manzarası ise mutlaka görülmesi gereken yerlerden.

BOATHOUSE: Kayıkhane. Plaj klubesi tarzında tarzındaki Boathouse bir restoran zinciri ve sizi kesinlikle hayal kırıklığına uğratmayacak mekanlardan biri. Sidney’in tüm güzel sahillerinde yer alan bir restoran. Mekan oldukça sıcak ve rahat tasarlanmış. Tüm yiyecek ve içecekler leziz. Denizin üzerinde olma duygusuyla müthiş mekanlardan bir tanesi.

Avustralya Sidney’de Türk Restoranı

ANASON: İlle de Türk restoranı olsun diyenlerdenseniz, Anason iyi bir seçim. Deneyin, kesinlikle pişman olmayacağınızdan emin olabilirsiniz. Barangaroo bölgesinde yan yana restoranlar arasında en fazla rağbet göreni. Bunda hem yemeklerinin lezzeti hem de mükemmel işletmesi etkili. Türk şaraplarını tanıtmaları, her hafta Gaziantep’ten baklava getirmeleri, Türk kahvesi ikramları oldukça hoş. Yemekler de çok iyi. Çiğ köfteden pastırmaya, dolmadan ahtapota, tandırdan pideye ne ararsanız Anason’da mevcut.

İlgili Haberler

Kapalı
Kapalı